Hermetic Order of Trinity

Hermetic Order of Trinity


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Klimek

Strony: [1]
1
Albion Online / Krótki przewodnik po Albionie Online
« dnia: 05.08.2017, 20:44:43 pm »
Albion Online (AO) to sandboxowy mmorpg stworzony i wydany przez Sandbox Interactive GmbH. Swój znaczący udział w tej produkcji mają też Polacy, a sama gra nawiązuje rozwiązaniami i ideami do Ultimy Online, Runequesta czy EvE. Wobec zdecydowanej dominacji na rynku gier themeparkowych jest to zdecydowany powiew świeżości. Niewielkie wymagania sprzętowe umożliwiają grę na tabletach i telefonach, a i stareńki laptop bez problemu udźwignie niewygórowane wymagania.
Co robić?
W sandboxach nie ma wytyczonej drogi, to gracz sam podejmuje decyzje co jest jego celem, realizuje to i dobrze się bawi. W AO są trzy podstawowe działalności - zbieranie, rzemiosło i walka. Każda z nich przynosi fame (czyli exp).
To premka or not to premka?
AO jest grą b2p, pakiet podstawowy to 30$. Oprócz tego każda postać może mieć status premium zapewniające 50% więcej fame i srebra i zbieranych materiałów, 20LP dziennie, 10k focusa, 2x szybsze rolnictwo i 50% ulgi na podatkach i transporcie. Nie ma co ukrywać - premka jest bardzo przydatna.
W albionie premkę można zdobyć na kilka sposobów. Po pierwsze: kupić za 10$/msc (plus wiadomix zniżki za 3,6,12 miechów) - tanie abo i tyle. Po drugie: kupić za srebro. Premka ma swoją cenę w złocie (2,5k/msc i zniżki za 3,6,12 msc) i ta jest przeliczana na srebro (złoto i srebro są wymienialne po dynamicznym kursie tworzonym przez graczy) - w tej chwili to ~470k srebra/ msc. Nie jest to dużo. Po trzecie można zapłacić złotem - złoto sprzedaje SI lub wymienić od graczy. Dynamiczny kurs srebra/złota zmienia się gdy nadchodzi czas kupowania działek w miastach i płacenia podatków premki.
Jak żyć?
Każda postać ma 5 miejsc do założenia przedmiotów, a każdy z nich daje kilka umiejętności do wyboru. Wszystkie przedmioty (podobnie jak zdecydowana większość rzeczy w grze) dzieli się na tier/poziomy. Tx oznacza właśnie poziom danego przedmiotu, ponadto mają one przypisany kod kolorowy. Przedmioty mają dwa podstawowe parametry o Item Power(IP) i Tier. Tier mogą mieć poziom "zaklęcia" oznaczany Tx.y. np. Łuk może być T4.1, T5.2, T6.0 itp. Każdy tier ma nieco inne przypisane zaklęcia, ale też inny IP. Te dziesiętne oznaczenia wskazują też na wyższy (od przyjętego dla danego tier) IP. I tak T4.1 będzie w IP równy T5.0, T4.2 będzie odpowiadał T6 itd. Do tego dochodzi jakość wykonania itemów (quality) - ta też podnosi IP.
Ponadto są oczywiście rodzaje itemków do założenia. Zbroja dzieli się na 3 niezależne segmenty - buty, klatę i czapkę. Każdy z nich może być materiałowy (bonus do dps), skórzany (bonus do dps i do obrony), metalowy (bonus do obrony). Ponadto od T4 występuje w sumie 5 typów każdego rodzaju - różnią się nieco skilami i bonusami dps/def. Każdy ze slotów jest niezależny od innych i można itemki dowolnie mieszać - materiałowa czapka, stalowy napierśnik i skórzane buty - why not?
W przypadku broni są dwa sloty, choć niektóre bronie zajmują obydwa. Generalnie main hand do bicia, off hand do supportu.
Wierzchowce sprowadzają się do dwóch typów - szybkich, ale z małym udźwigiem i wolnych ale z dużym udźwigiem. Podstawa to koń i wół, ale oczywiście jest więcej opcji powyżej T4 (a i wcześniej, bo za misje samouczka można dostać T2 osiołka łączącego najgorsze cechy - wolnego i z małym udźwigiem).
Ostatnie 4 sloty postaci to torba - większy udźwig postaci, Peleryna - więcej many, potki - wiadomo i jedzenie - buffy.
Gdzie żyć?
Świat AO jest podzielony na zony. Niebieskie nie pozwalają na pvp, żółte pozwalają, ale stratą ofiary jest tylko 10% ubytek jakości itemów (pojedyncze itemy mogą mieć pecha i po prostu zniknąć), red zony i black zony to wolna amerykanka - część towaru się niszczy, a część można wyciągnąć z plecaka ofiary. Ponadto kontrla terytoriów przez gildie, podatki etc - duże ryzyko, duże zyski.
Walka pvp ma konsekwencje w postaci spadków reputacji. Czaszki przy nicku wskazują na lubiących PK, plusiki na bardziej pokojowych (zbieraczach).
Gdzie nie bywać, kogo nie znać?
Rozwój postaci sprowadza się do 3 głównych kierunków - walki (tak pvp jak pve) craftingu i zbieractwa. Wykonywanie danych czynności przynosi fame i pozwala je stopniowo rozwijać . Kolejne stopnie podnoszą parametry postaci, czy to zwiększając obrażenia, przyśpieszając zbieranie surowców, czy pozwalają efektywniej korzystać z focusa. W większości przypadków od 30% danego etapu można wydawać LP na natychmiastowe zdobycie kolejnego stopnia w danej umiejętności. Ilość potrzebnych LP jest zależna od ilości fame i lepiej się specjalizować - LP nie wystarczą na wszystko.
TL;DR
Albion Online to gra prosta, ale nie prostacka. Sieć zależności między działaniami gracza a efektami jest olbrzymia, tak jak swoboda działania.
2
Albion Online / Co na Wyspach?
« dnia: 05.08.2017, 18:50:41 pm »
Drogowskaz taki 8)
Ekonomia/Economy
Tartak/Lumbermill:T5(Zenhorst)
Huta/Smelter: T4(Zenhorst), T2(MikFrey)
Garbarz/Tanner: T4(Zenhorst)
Tkacz/Weaver: T4(Zenhorst) T3() T2(Brokenwing)
Narzędziarz/Toolmaker T4 (Brokenwing)
Kamieniarz/Stonemason: T5 (MikFrey, Zenhorst)
Naprawiacz/Repairman T4 (Johnnie)
Wojsko/Military
Kuźnia/Forge: T3(Johnnie) T2 (Yorgil)
Wieża/Tower:[color= T4(MikFrey)
Kryjówka/Lodge: T4(Johnnie)
Rolnictwo/Farming
Alchemik/Alchemist: T4 (MikFrey, Zenhorst)
Kucharz/Cook:
Młyn/Mill: T3 (Zenhorst)
Rzeźnik/Butcher: T4(Zenhorst)
Rymarz/Saddler: T4 (Zembol)
3
Hermetic Order of Trinity - zapisy / Klimek, podanie
« dnia: 05.04.2013, 08:28:59 am »
1. Imię (prawdziwe): Adam
2. Imię, nazwisko oraz pseudonim postaci w The Secret World : Adam Hellbright - Klimek
3. Wiek: Zawsze 33 lata.
4. Jakie jest Twoje doświadczenie w grach MMO (w jakie inne gry MMO grałeś/grałaś): Od kilku lat grywam w gry mmo. Myślę że dość dobrze znam gatunek, grałem w większość AAA tytułów w kilku ostatnich latach, ale nie unikałem  tych  mniej znanych  jak choćby Perpetuum.Tytułów było sporo, kilka przez dobryc kilka miesięcy, lat a kilka miesiąc i papa.
5. Czy wcześniej grałeś/grałaś w innych gildiach? Jeżeli tak, to w jakich? Czy sprawowałeś/-łaś tam jakieś funkcje? Proszę podać jakie: Grałem w wielu gildiach, zdarzało mi się pełnić tam odpowiedzialne funkcje, ale wolę o tym nie rozmawiać, było, minęło.
6. Dlaczego zdecydowałałeś/-łaś się na grę The Secret World?: Bo TSW oferuje niesamowity klimat, znacznie odbiegający od generic fantasy dostępnego na rynku. Jedyny i niepowtarzalny mimo całkiem sporej listy niedoróbek i słabych stron.
7. Jaką frakcją chcesz grać i dlaczego?: Iluminaci. Bo są prawdziwą frakcją, sprawiedliwą i tam wszyscy są równi. Są po prostu najlepsi.Nawet nie zastanawiałem się czy może być inny wybór. No dobra, zastanawiałem się, ale better dead than red ;)
8. Dlaczego wybrałeś/-łaś naszą cabal, skąd się o nas dowiedziałeś/-łaś?:Usłyszałem na fansite tswo.pl o takim projekcie, a sam fansite jest fajny, więc gdzie jak nie do hot?
9. Czy masz zamiar brać udział w misjach inwestygacyjnych? Role-playing? Jaki jest twój cel w grze?: Tak, mam zamiar. kilka nawet już rozwiązałem! A cel w mmo, to pewnie dobra zabawa. Czy mmo ma właściwie jakiś cel?
10. Jaki styl gry preferujesz? PvE czy PvP?: Mieszany, ale niestety moj komputer nie pozwala na zbyt dużo. Większe starcia PvP to lag i pokaz slajdów.
11. Powiedz nam coś o sobie dodatkowo (niezwiązanego z TSW):Hmm, mówić o sobie. Przypomina mi się anegdota o rozmowie kwalifikacyjnej  i pytanie:
 -Czy potrafi pan coś szczególnego?
-Tak, przesuwam niewielkie przedmioty przedmioty.
-Whoa, serio, ale jak?!
-A tak - bierze przedmiot i przesuwa go po stole palcem
-Aha.
Lubię SF, szczególnie social, PKD to chyba mój ulubiony pisarz, choć chyba więcej tu sentymentu niż rzetelnej oceny. Mało jest ostatnio dobrej fantastyki, a olbrzymia większość tytułów to stara śpiewka w nowym wydaniu - nuda. Lubię historię, głównie wojen i militariów. Tu też na nowości ciężko liczyć. Lubię też pojeździć na rowerze, a właściwie lubiłem bo doskwiera mi kontuzja kolana. Sport to zdrowie, jasssne.
12. Czy zapoznałeś się i akceptujesz Ryt Cabal?: Tak.
13. Używamy komunikatora głosowego w grze, czy masz zamiar/będziesz go używać?: Tak. Znowu mi słuchawki się rozsypały, teraz kupię pewnie niezależny mikrofon, bo tyle headsetów zmieniłem, że...
14. Następny punkt jest dodatkowy lecz nieobowiązkowy.  Ja tego nigdy nie rozwiązałem. Znaczy na blogu byłem. Mogę dostać odpowiedź na PW? Przeglądałem, patrzyłem i nic.
4
Hermetic Order of Trinity - zapisy / Hellbright aka Spartakus
« dnia: 25.09.2011, 22:33:55 pm »
1. Imię (prawdziwe):
Adam
2. Imię, nazwisko oraz pseudonim postaci w The Secret World (jeżeli już wybrałeś/łaś):
Zenhorst. Reszta pewnie będzie się zmieniać. Choć pewnie Major Zenhorst z kontrwywiadu  ;)
3. Wiek:
33
4. Jakie jest Twoje doświadczenie w grach MMO (w jakie inne gry MMO grałeś/grałaś):
Zaczynałem od WoWa, ale po TBC miłość jakoś zaczęła słabnąć zamieniając się w szczerą niechęć. EvE i WAR to gry które też zeżarły mi kawałek życia. W inne tytuły jak AoC, FE, Perpetuum, Rift grałem, ale raczej bez głębszego zaangażowania.
5. Czy wcześniej grałeś/grałaś w innych gildiach? Jeżeli tak, to w jakich? Czy sprawowałeś/-łaś tam jakieś funkcje? Proszę podać jakie:
Grałem w wielu gildiach. Zawsze grając w mmo dołączałem do jakiejś gildi, ba w niektórych tytułach kilkakrotnie zmieniałem gildie. Funkcje od sasa do lasa. Od GM w gildi w WoW, po szeregowego membera w wielu innych.
6. Dlaczego zdecydowałałeś/-łaś się na grę The Secret World? :
Bo odpowiada mi taki setting. Bo podoba mi się swoboda kreacji bohatera połączona z themeparkowym PvE i 3 frakcyjnym PvP. Bo jestem znudzony wstecznością obecnych "typowych fantasy MMORPG" jakich tyle na rynku.
7. Dlaczego wybrałeś/-łaś naszą cabal? :
Bo lubię i cenię polskie gildie. Bo uważam że gildia założona przez pasjonatów TSW jest dobrym miejscem.
8. Czy masz zamiar brać udział w misjach inwestygacyjnych? Role-playing? Jaki jest twój cel w grze? :
Misje na pewno, bo zamierzam "przerobić" w TSW wszystko. RP lubię, choć fanatykiem nie jestem. Cel... dobra zabawa. Fun jak to się mówi.
9. Jaki styl gry preferujesz? PvE czy PvP? :
Raczej PvP, PvE jako uzupełnienie i odskocznia. Ale tu wiele zależy od gry i tego jak devsi zrealizują poszczególne elementy.
10. Czy chcesz nam coś o sobie powiedzieć dodatkowo? :
3 krzyżyk, praca , rodzina (żona i córka), chroniczny brak czasu na wszystko co bym chciał zrobić. Eh, doba jest stanowczo za krótka. Lubię czytać, głównie fantastykę i historię . Nie gardzę dobrym filmem. Jak jeszcze trafi się wolna chwila, to wsiadam na rower.
11. Czy zapoznałeś się i akceptujesz Ryt Cabal? :
Zapoznałem się i akceptuję.
Strony: [1]