Hermetic Order of Trinity

Hermetic Order of Trinity

Autor Wątek: Albion Online - ogólnie  (Przeczytany 1988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
Odp: Albion Online - ogólnie
« Odpowiedź #15 dnia: 25.07.2017, 23:19:18 pm »
Hej Sarethis

Gra się fajnie, tylko duża farma. I ludzi masakrycznie dużo.
"For Russ! For the Wolftime!"

Johnnie

• Architekt Loży Iluminatów
  • Johnnie
« Odpowiedź #16 dnia: 26.07.2017, 09:03:24 am »
Hej Sarethis

Gra się fajnie, tylko duża farma. I ludzi masakrycznie dużo.
no i wydaje się, że jeszcze przez jakiś czas będą próbować optymalizować/naprawiać wydajność... obecnie zdecydowanie borykają się z problemami obciążenia połączeniami, co ma bardzo różne efekty uboczne
żona na dzień dobry: jak spałeś ugotowałam ci jajka ....  :-\

emssik

• Czeladnik
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 26.07.2017, 09:09:09 am »
Może się mylę, ale patrząc na filmiki i czytając recenzję wyłania mi się obraz gry, która ma przede wszystkim jeden element wspólny z Eve, czyli konieczność marnowania kosmicznych ilości czasu na przemieszczanie się z punktu A do punktu B.  Oczywiście elementów wspólnych obu gier jest więcej, ale to jest coś co mi się od razu rzuciło w oczy. Mamy High sec, low sec, Null sec, tylko wormholli brakuje ;) Ekonomia tez na identycznych zasadach.

Wiem, że te gry, muszą tak funkcjonować, inaczej były by bez sensu. Ponieważ  przemieszczanie (i wszystko co jest z nim związane) jest ich głównym elementem, ale nie kosztem takich ilości naszego czasu.

Kocham Eve, ale to był jeden z moich głównych powodów, dla których ja opuściłem i nie zamierzam nigdy wracać.

Ciekawe czy w Albionie tez będzie się dwa konta zakładało, i grało na dwóch monitorach, żeby na jednym prowadzić karawanę kupiecką, a na drugim mieć zwiadowcę, sprawdzającego, czy gdzieś po drodze nie czają się bandyci ;)

Obie gry Eve i najwyraźniej Albion są nastawione na jedną rzecz, na zarabianie kasy. Moja skromna rada, naprawdę lepiej ten czas spędzić zarabiając pieniądze w świecie rzeczywistym, a nie wirtualnym.

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
« Odpowiedź #18 dnia: 26.07.2017, 09:44:17 am »
Emssik, masz rację, że przypomina to Eve, farma okropna i straszny time sink. Z drugiej strony, myślę, że właśnie dlatego iż jesteśmy wszyscy tak zarobieni, tak nam się podoba ta gra. Żadnych prawie questów, zero lore, minimum czytania, prosty rozwój postaci i ciągnąca się godzinami farma, która jednak jest satysfakcjonująca. Totalny reset systemu :)

To co piszesz, ma sens dla tej młodszej części populacji.

Johnnie

• Johnnie
« Odpowiedź #19 dnia: 26.07.2017, 10:03:47 am »
myślę, że łącząc brak czasu, mizerię faktycznie ciekawych mmo (w teoretycznie dużej ofercie), wkurw na tsw... rzucamy się na coś, co wygląda inaczej od reszty...

no i gra jest na tyle prosta, że całą sesję gadamy o dupie Maryny (co jest fajne ;) i sobie pykamy (w przerwach pomiędzy resetami serwera i czekając w kolejce)

:)
dlaczego nikt nie chce grać w eve :(

emssik

• Czeladnik
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 26.07.2017, 10:45:47 am »

Ja chcę, nawet nie wiesz jak bardzo, ale obiecałem sobie, że już nigdy do niej nie wrócę, Eve, było dla mnie jak narkotyk. W domu dwa monitory, i szukanie okazji na markecie, a byłem w tym naprawdę dobry. W pół roku gry, startując od zera, bez żadnej wiedzy o tej grze, bez znajomych w grze, zarobiłem kasę na +- 20% tytana. Jak kończyłem spieniężyłem wszystkie moje zasoby i przekazałem do klanu, który wtedy zbierał na tytana i tyle własnie wyszło.

Siedząc w pracy na drugim monitorze miałem odpalone konto górnicze. co chwilę musiałem sprawdzać, czy nic się nie dzieje, czy czasem nic czerwonego na ekranie.

Nie już nigdy więcej.

Przez ponad dwa lata od zakończenia gry w TSW, nie grałem w nic, więc nie jestem wypalony tylko żądny nowych wrażeń ;) Dlatego Albion mi kompletnie nie leży obecnie (a moje 43 lata na karku, raczej obalają prawdziwość tezy o tej młodszej cześć populacji :) )

Czekam teraz na Tokio, którego nie widziałem i własnie ściągnąłem BDO, podobno walka jest rewelacyjna.

Co nie zmienia faktu iż życzę miłej zabawy w Albiona. Ma on jeden plus, działa pod Linuksem, czego mi strasznie brakuje, bo to moje główne środowisko pracy, konieczność przełączania się pod Windowsa żeby pograć czasami doprowadza mnie do szału, mimo, że to tak naprawdę raptem kilkanaście sekund.

Więc kto wie, może faktycznie skuszę się na Albiona, jako sympatyczny zabijacz czasu :)

Johnnie

• Johnnie
« Odpowiedź #21 dnia: 26.07.2017, 11:35:36 am »

Ja chcę, nawet nie wiesz jak bardzo, ale obiecałem sobie, że już nigdy do niej nie wrócę, Eve, było dla mnie jak narkotyk. W domu dwa monitory, i szukanie okazji na markecie, a byłem w tym naprawdę dobry. W pół roku gry, startując od zera, bez żadnej wiedzy o tej grze, bez znajomych w grze, zarobiłem kasę na +- 20% tytana. Jak kończyłem spieniężyłem wszystkie moje zasoby i przekazałem do klanu, który wtedy zbierał na tytana i tyle własnie wyszło.

Siedząc w pracy na drugim monitorze miałem odpalone konto górnicze. co chwilę musiałem sprawdzać, czy nic się nie dzieje, czy czasem nic czerwonego na ekranie.

Nie już nigdy więcej.

Przez ponad dwa lata od zakończenia gry w TSW, nie grałem w nic, więc nie jestem wypalony tylko żądny nowych wrażeń ;) Dlatego Albion mi kompletnie nie leży obecnie (a moje 43 lata na karku, raczej obalają prawdziwość tezy o tej młodszej cześć populacji :) )

Czekam teraz na Tokio, którego nie widziałem i własnie ściągnąłem BDO, podobno walka jest rewelacyjna.

Co nie zmienia faktu iż życzę miłej zabawy w Albiona. Ma on jeden plus, działa pod Linuksem, czego mi strasznie brakuje, bo to moje główne środowisko pracy, konieczność przełączania się pod Windowsa żeby pograć czasami doprowadza mnie do szału, mimo, że to tak naprawdę raptem kilkanaście sekund.

Więc kto wie, może faktycznie skuszę się na Albiona, jako sympatyczny zabijacz czasu :)

okejjjjj.. no faktycznie przypadek kliniczny ;)

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
« Odpowiedź #22 dnia: 27.07.2017, 09:14:03 am »
Gramy?

yorgil

• Rycerz
« Odpowiedź #23 dnia: 27.07.2017, 09:20:29 am »
Gotard "Yorgil" Thorn

... Na poczatek odstaw leki...

Johnnie

• Johnnie
« Odpowiedź #24 dnia: 27.07.2017, 09:35:59 am »

Klimek

• Moderator
« Odpowiedź #25 dnia: 29.07.2017, 15:35:43 pm »
Planujecie jakąś gildię, czy raczej tak towarzysko bez zobowiązań?

Johnnie

• Johnnie
« Odpowiedź #26 dnia: 29.07.2017, 17:46:35 pm »
Planujecie jakąś gildię, czy raczej tak towarzysko bez zobowiązań?
planować pewnie planujemy, ale czy to będzie z zobowiązaniami to ciężko powiedzieć. nie wyobrażam sobie jakiegoś bardzo poważnego grania z próbą osiągania spektakularnych sukcesów.

pewnie założymy gildlię, żeby się kisić na wspólnej wyspie

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
« Odpowiedź #27 dnia: 29.07.2017, 20:42:04 pm »
Heh, chciałbyś się dostać na moją wyspę Doktorku?

Klimek, gildię zakładamy. Zdecydowanie. Ja wykupię, będziecie mi zwracać w marchewkach i osłach hehe... :)

Gramy dzisiaj?
« Ostatnia zmiana: 29.07.2017, 20:44:51 pm wysłana przez Brokenwing »

Johnnie

• Johnnie
« Odpowiedź #28 dnia: 29.07.2017, 22:10:35 pm »

Gramy dzisiaj?
sobota dniem lemingów i problemów z dostępem do serwera ....

MikFrey

• Rycerz
  • Nick in-game: Mikfrey
« Odpowiedź #29 dnia: 29.07.2017, 22:21:04 pm »
ja tym poszedł na ekspedycje tier 4 z Wami. Jak coś jestem na mumblu.
Postać
Michael "MikFrey" Frey - dps (elementalism)