Hermetic Order of Trinity

Hermetic Order of Trinity


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - deVolf

Strony: [1] 2 3 ... 14
1
Ogólna dyskusja - otwarta / Odp: RetroPie
« dnia: 24.01.2018, 16:59:26 pm »
Tak ogólnie to kupujesz zupełnie normalne Raspberry Pi - tylko potem ściągasz sobie (za darmo) i instalujesz na karcie microSD przygotowany obraz RetroPie, z https://retropie.org.uk/. Plus co tam jeszcze chcesz. Software jest za darmo, a hardware to zwykłe Pi 3.
2
Ogólna dyskusja - otwarta / Odp: RetroPie
« dnia: 24.01.2018, 14:39:23 pm »
Heh, a łapiesz te samoloty w jakimś konkretnym celu? System wczesnego ostrzegania przed ruchami wojsk? :) Czy to taki samolotowy "trainspotting"?

Co do meritum: Retropie to jest tylko nakładka na jeden ze standardowych systemów. Na początku odpala się Raspbian, czyli chyba dedykowana mutacja Debiana na Pi. Potem odpala się Retropie z graficzną nakładką o nazwie Emulation Station.

W każdej chwili można wyjść do konsoli systemowej, albo zalogować się przez SSH. Można do woli zmieniać skrypty konfiguracyjne, instalować nowe moduły, nawet zrobić jakiegoś dual boota jak ktoś lubi, itd.

Czyli dla leniwych/laików to jest multi-konsolowy system do gier, ale pod spodem jest normalny Linux, którego można modyfikować jak zwykle.

Raspberry Pi 3 spokojnie daje sobie radę z robieniem kilku rzeczy na raz, więc może sobie chodzić 24/7 robiąc to, co mu każesz - a od czasu do czasu służąc jako konsola.
3
Ogólna dyskusja - otwarta / RetroPie
« dnia: 24.01.2018, 12:55:35 pm »
Zaiwestowałem kwotę ok. 50 EUR w takie małe zgrabne ustrojstwo, i jestem pod wrażeniem :)

Jak Wam może wiadomo, Raspberry Pi to taki mały i tani mikrokomputerek brytyjskiego pomysłu, bardzo popularny wśród hobbystów, elektroników (jako mikrokontroler), programistów itd. Przez lata ludzie wymyślili masę różnych projektów na tę platformę; są miliony fanów i tłum aktywnych deweloperów.

Jednym z projektów jest tzw. Retropie - zgrabnie przygotowany Linux z ładnym interfejsem graficznym i wieloma "wbudowanymi" emulatorami różnych starych komputerów i konsol (np. ZX Spectrum, Atari, Amiga, coin-op). Tak naprawdę trzeba tylko mieć binarki gier, w które chcesz pograć (kilka sekund w Google) i wrzucić do odpowiedniego katalogu na Raspberry Pi. Potem wybierasz grę z listy, klik i jechane! Emulator się odpala, gry chodzą płynnie, kolorowo, może nawet lepiej niż na oryginalnym sprzęcie.

Bardzo miła jest łatwość używania i przyjazność urządzenia. Np. można używać przeróźnych kontrolerów - my gramy na padach od Playstation 3 - ogólnie fajnie jest grać sobie na dużym ekranie w Lotusa (Amiga), Barbariana (Spectrum), albo choćby Asteroids (coin-op) siedząc w fotelu z bezprzewodowym kontrolerem :) Poza tym można np. zapisywać/wczytywać stan gry z poziomu emulatora - co jest przydatne (aaa! pierwszy raz w życiu doszedłem do 5. etapu Ghosts'n'Goblins!! SAVE).

W Internecie bez problemu można znaleźć binarki gier - wystarczy zgrać na Pi i masz dostępne tysiące gier, na przeróżnych emulowanych systemach, wystarczy wybrać system i grę joystickiem na padzie.

Na Youtubie jest masa filmów o Raspberry Pi i RetroPie - a na tym konkretnym filmiku widać jak toto się odpala i nawiguje. Gość nawet używa takiego kontrolera jak ja (PS3).
4
Secret World: Legends / Odp: SW:L Reloaded
« dnia: 13.01.2018, 18:56:19 pm »
Odpuść sobie, dzisiaj zapdejtujesz a jutro będą nowe pacze  ??? To jest rozwojowa sprawa.
5
Secret World: Legends / Odp: SW:L Reloaded
« dnia: 04.01.2018, 21:54:04 pm »
Co do petli dailysow, o ktorych pisal Zembol. Czy w TSW nie robilismy tego samego?
Poniekąd tak, ale to było bardziej na tej zasadzie, o której też wspomniał Zembol:
Cytuj
Starzy gracze zrobili sobie z tego sport, bo bez nowego rozdzialu, co im niby zostalo ?
-> dokładnie jw.; nie było nic nowego, to farmiliśmy. Np. tak w trakcie wyfarmiłem sobie cały wymaksiony ekwipunek lekarza, którego praktycznie nigdy nie użyłem. Ale speedruny mieliśmy ograniczone, a tak naprawdę na 'speed' to robiliśmy tylko pierwsze dungeony NM :)

Pamiętam że wyście jeszcze farmili scenariusze, ale to już było powyżej mojego progu tolerancji  ???
6
Secret World: Legends / Odp: SW:L Reloaded
« dnia: 04.01.2018, 12:33:49 pm »
Co kto lubi. Ale dla mnie taki speed run w TSW (a nawet w SWL) byłby jak picie 18-letniej whisky single malt na czas  ??? No niby można, ale jaki to w ogóle ma sens?

Już lepiej kupić sobie jakąś tanią berbeluchę (per analogiam: jakieś koreańskie grind-mmo). Efekt końcowy podobny - człowiek nawalony (picie), albo 15 minut życia stracone bez sensu (granie).
7
Secret World: Legends / Odp: SW:L Reloaded
« dnia: 03.12.2017, 12:45:22 pm »
Co to są różowe epaxy?
8
Warframe / Odp: Warframe
« dnia: 17.11.2017, 12:57:00 pm »
Wytłumacz mu, że to taka polska tradycja: co najmniej raz w tygodniu (najlepiej częściej) każdy Polak siada przed komputerem, odpala grę MMO i obowiązkowo przez kilka godzin nap*la Ruskich albo Niemców. Dodaj, że kiedyś mieliśmy prawdziwe wojny, a teraz jest bardziej kulturalnie, XXI wiek, Unia itd. - dlatego przez komputer. Ale napieprzać ciągle trzeba, bo im się przecież należy, a poza tym żeby nie wyjść z wprawy.

Nie zapomnij poprosić gościa, żeby to opowiedział wszystkim kolegom po powrocie do domu  8)
9
Warframe / Odp: Warframe
« dnia: 06.11.2017, 11:32:14 am »
no właśnie wypiłem nawet jedną... ale trudno się wyzbyć wieloletnich przyzwyczajeń
To się nie wyzbywaj, tylko trochę ogranicz... Z 7-9 kaw dziennie zejdź np. na 2-3, z ostatnią powiedzmy tak do 15:00. I będzie spoko :)
10
Albion Online / Odp: Wyprawy
« dnia: 24.08.2017, 16:36:27 pm »
No niestety, po ostatniej awarii coś jest ewidentnie zwalone. Czeka mnie nieciekawa rozmowa bo oni twierdzą, że to jest "up to 1 Mb", więc skoro mam 0.4 to wszystko jest ok :(

A sa nizsze oferty, np. up to 0.5Mb ?
No tak - można mieć dial-up, 56 kbps :) I nie żartuję, bo właśnie taki Internet mieliśmy na wiosce do 2010r. Potem wszedł broadband (he, he) up to 1Mbps.
11
Secret World: Legends / Odp: Taki piekny pogrzeb... Zegnaj TSW
« dnia: 15.08.2017, 11:44:04 am »
BUUUUUUUUUUUUM
http://deadline.com/2017/08/johnny-depp-co-produce-the-secret-world-tv-series-video-game-secret-world-legends-1202148581/

Nooo proszę państwa. Duży nius.

Z dobrym scenariuszem i porządnym wykonaniem to POTENCJALNIE ma szansę być lepsze niż Archiwum X, Utopia i Black Mirror razem wzięte. Uniwersum TSW to kopalnia świetnych pomysłów i gotowych historii na film czy serial. W dodatku często mocno niebanalnych (pamięta ktoś archetypy jungowskie w jednym z ostatnich rozszerzeń TSW?).

...ale oczywiście jest o wiele bardziej prawdpopodobne, że produkcja filmowa zostanie sprowadzona do poziomu średniego "serialu akcji" z ograniczonym motywem tajemnicy/spisku w tle - który to serial otrzyma "średnie" oceny w USA, przez co zostanie uglebiony przez producentów po jednym sezonie.

Tak logicznie podchodząc to lepiej się nie podniecać... W "najgorszym" przypadku zostaniemy pozytywnie zaskoczeni  ;)
12
Albion Online / Odp: Sprawy gildiowe (w AO)
« dnia: 05.08.2017, 11:24:13 am »
nie wiem, czy to jest najmądrzejsze, ale (...)  ja stawiam klocki
Bardzo mądre! Przecież
13
Albion Online / Odp: Albion Online - ogólnie
« dnia: 03.08.2017, 12:58:20 pm »
Ja tam Elze kojarze tylko z mlodosci z filmu 'Ilsa - wilczyca z SS'.
14
Secret World: Legends / Odp: Taki piekny pogrzeb... Zegnaj TSW
« dnia: 07.07.2017, 12:03:40 pm »
Ciekawe - czyli w tym roku chcą odpalić cały stary content z TSW (dobrze - myślałem, że dłużej im to zajmie); a w przyszłym roku niby ma być kontynuacja - zupełnie nowy content.

Pożyjemy, zobaczymy.
15
Secret World: Legends / Odp: Taki piekny pogrzeb... Zegnaj TSW
« dnia: 05.07.2017, 13:05:03 pm »
Mnie tak naprawdę nie chce się nawet zaczynać :(

Zrobiłem sobie postać, przeniosłem pety, sprinty i inne duperele z TSW... I od razu pierwsza poważna wtopa: przeniosło mi od cholery ubranek, ALE nie przeniosło moich ulubionych gogli spawalnicznych, bez których czuję się nieswojo. Okulary to zdecydowanie nie to samo.

Przeszedłem tutorial, dotarłem do początku głównej historii... I jakoś tak nie bardzo. Mechanika taka sobie, nie tragiczna, ale osobiście wolałem tę starą. Historię znam już w całości. Lore'y już dawno przeczytałem. Zatem rodzi się pytanie: po co?

Tymczasem bez echa minęła piąta rocznica The Secret World - no i nie było już eventu, nie było nowej koszulki z piątką :( Przynajmniej do SWL przeniosło poprzednie cztery koszulki rocznicowe, oraz tę z preorderu (z mini-galaretkiem).
Strony: [1] 2 3 ... 14