Hermetic Order of Trinity

Hermetic Order of Trinity

Autor Wątek: NrZero  (Przeczytany 1675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NrZero

NrZero
« dnia: 29.09.2015, 20:32:32 pm »
1. Imię (prawdziwe):
Krzysiek

2. Imię, nazwisko oraz pseudonim postaci w The Secret World (jeżeli już wybrałeś/łaś):
Krzysztof NrZero Balzar

3. Wiek:
29 lat

4. Jakie jest Twoje doświadczenie w grach MMO (w jakie inne gry MMO grałeś/grałaś):
Przyznam, że gram już połowę swojego życia. Swoją przygodę zacząłem od gry Dark Ages (http://www.darkages.com/) było to jakieś, nie wiem, 14-15 lat może temu jeszcze za czasów jak ta gra po osiągnięciu któregoś levela stawała się płatna. Piękne czasy. Niestety wtedy płatności były bardzo utrudnione szczególnie że stałe łącze nadal pozostawało miejscami marzeniem dlatego zacząłem poszukiwać dalej, gdyż tryb rozgrywki który poznałem w tej grze bardzo mi się spodobał. Odnalazłem już sam przyznam, że nie wiem w jaki sposób prywatny serwer genialnego, wspaniałego, jedynego w swoim rodzaju mmorpg jakim był i nadal jest Ultima Online. Pamiętam serwer chyba nazywał się SoE albo coś takiego. Niestety już nie pamiętam. Wtedy w tej grze można powiedzieć się zakochałem i przyznam, że do tej pory od czasu do czasu zaglądam do tego tytułu. Kolejnym wartym uwagi tytułem był Ragnarok Online na polskim serwerze KDR, tam spędziłem z 2 lata, a może i więcej. Międzyczasie przetoczyło się wiele tytułów. Teoretycznie w większość z gier na stronie mmorpg.org.pl grałem z lepszym bądź gorszym skutkiem. Jedną jeszcze grą która wywarła na mnie wrażenie i w której spędziłem sporo czasu był RIFT. Tam spędziłem również z 2 lata jak nie i więcej. Ostatnio grałem w Terę, ale niestety europejska wersja była straszna jeżeli chodziło o same mikropłatności, natomiast wersja amerykańska była już o niebo lepsza, ale czas w jakim działo się coś w niej był odwrotny od naszego dlatego z niedosytem przestałem grać. Teraz gram w TSW i przyznam, że początkowo zraziłem się do niej. Jest to 2 gra po Ultimie Online, gdzie spędziłem kilka dni na czytanie poradników nim zacząłem naprawdę grać i dopiero wtedy gdy zrozumiałem niektóre mechaniki spodobała mi się. Nie wiem wszystkiego, ale jestem pewny jednego. W tej grze spędzę sporo czasu dlatego poszukuję kogoś z kim będę mógł mile spędzić czas. Prawda jest taka gra typu mmo nam się dopiero zaczyna naprawdę podobać kiedy mamy z kim w nią grać. Na tym kończę część swojej opowieści.

5. Czy wcześniej grałeś/grałaś w innych gildiach? Jeżeli tak, to w jakich? Czy sprawowałeś/-łaś tam
Jeżeli chodzi o inne gildie to bez tego nie ma grania według mnie w gry tego typu. Byłem w wielu gildiach. Niestety wszystkich nie pamiętam, ale zgodnie z tym co napisałem w pkt. 4 skupię się na wyżej wymienionych grach.

Ultima Online: Tutaj najlepiej się bawiłem. Miało się te 14-15 lat poznało świetnych ludzi z którymi spędziłem wiele lat w grze i nie tylko w grze. Gildia nazywała się Hell Trupers i rozpoczęliśmy swoją działalność dokładnie na serwerze prywatnym Event Horizont. Właścicielem kamienia był mój dobry kolega, a wręcz moge powiedzieć przyjaciel, ale nie było czegoś takiego co określane jest teraz jako Lider Gildii czy też w skrócie GM (Game Master) gildii. Kazdy traktowany był równo. Aby zrozumieć naszą organizację trzeba byłoby grać w nią ponieważ jeżeli postać zginęła traciła swoje wszystkie itemy co miała w plecaku jak i również na sobie. Otwarty świat, otwarte pvp a raczej nawet PK. Zasada była prosta jeden za wszystkich wszyscy za jednego i choć niejednokrotnie traciło się wszystko, ale dzięki temu więź się zacisnęła między nami. Oczywiście gildia była przenoszona na kilka innych shardów, a nawet niejednokrotnie brałem udział w tworzeniu innego. Jak ktoś grał to trochę GM'owałem na shardzie polskim Mystic Kingdom. Tutaj niestety muszę dodać... Dorośliśmy i się rozpadło więc tyle w temacie.

Ragnarok Online: Tutaj byłem w kilkunastu gildiach. Było to takie rozwarstwienie, że prawie w każdej gildii miałem jakiś znajomych dlatego, byłem w danej w zależności od potrzeby.   

RIFT: Steel & Magic http://www.steelandmagic.pl/ . Świetna ekipa była, ale niestety pewne nieporozumienia pomiędzy mną a liderem sprawiły że odszedłem z gry. Pełniłem tam role również i Lidera gildii, czy było źle przyznam że nie otrzymałem takich informacji od pozostałych graczy, ale nie jestem dobrym organizatorem Raidów dlatego uważam, że to stanowisko było mi przydzielone niezbyt rozsądnie.

Są to 3 przypadki Gildii z którymi miałem styczność i w których najlepiej się bawiłem, ale o Ultimę prosiłbym nie pytać.

6. Dlaczego zdecydowałałeś/-łaś się na grę The Secret World?:
Ponieważ z recenzji wywnioskowałem, że jest to inna gra niż te dotychczas i pomimo początkowego wstrętu przekonałem się do niej.

7. Jaką frakcją chcesz grać i dlaczego?:
Gram frakcją Templars. Wybrałem tą frakcję ponieważ nie fascynowało mnie jak w frakcji Iluminatów „zło” o którym pisano, natomiast czytając gdzieś jakiś artykuł odnalazłem że Templariusze mają swoją siedzibę w Londynie czyli europie, a Dragoni w Japonii dlatego wybrałem to gdzie znajduję się najbliżej.

8. Co myślisz o przedstawicielach innych frakcji, proszę szczegółowo napisać jak ich postrzegasz?
Tu mi będzie ciężko odpowiedzieć ponieważ poprzez moje 2 tygodniowe granie nie spotkałem wiele osób, a tylko raz byłem na dungu. Z drugiej strony wg mnie to nie ma znaczenia dla mnie kto jest w jakiej frakcji tylko jak się zachowuje wobec mnie.

9. Dlaczego wybrałeś/-łaś naszą Cabal, skąd się o nas dowiedziałeś/-łaś?:
Posłuchajcie wybrałem wasz Cabal ponieważ napisaliście na jednym z czatów ogólnych, że przyjmujecie a od jakiś kilkunastu dni poszukuję Cabala najlepiej polskiego. Osoba która się ogłaszała była pierwszym Polakiem z którym miałem przyjemność rozmawiać. Na dowód tego podaje link gdzie mniej więcej o tym pisałem.
https://forums.thesecretworld.com/showthread.php?93802-Abaut-Me-and-What-I-am-here-for

10. Jaka misja w TSW zrobiła na Tobie, do tej pory, największe wrażenie? Dlaczego?
Nie określiłbym tego jako jedna misja. W innych grach wiele jest questów typu idź zabij i wróć. Tutaj napotkałem system dungów/instancji Solo gdzie musisz np. pominąć kamery i dojść w jakieś miejsce. Tego typu misje najbardziej mi się podobają.

11. Czy masz zamiar brać udział w misjach inwestygacyjnych? Role-playing? Jaki jest twój cel w grze?:
Jeżeli dobrze rozumiem pierwszy rodzaj misji to oczywiście z miłą chęcią. Dołączając do jakiejś gildii często trzeba coś dla niej zrobić by awansowała bądź też zdobyć jakieś surowce, przedmioty aby np. nowy gracze mogli się szybciej rozwinąć. Natomiast Role-Playing z miłą chęcią. Przypomną mi się czasy z Ultimy Online gdzie shardy były określane „po polskiemu” jako klimatyczne.

12. Jaki styl gry preferujesz? PvE czy PvP?:
Przyznam, że obecnie jedynie gram PvE, PvP jedynie jeżeli będzie taka konieczność.

13. Powiedz nam coś o sobie i swoich zainteresowaniach (niezwiązanego z TSW):
O tym, że interesuję się grami mmorpg już wiecie. Pozostałe moje zainteresowania obecnie to moja córeczka oraz rodzina. Hobbystycznie interesuję się informatyką oraz przyznam że lubię oglądać wrestling.

14. Proszę "opowiedzieć" dowcip (forma dowolna, może być ulubiony tekst, .gif, filmik czy rysunek). Proszę zwrócić uwagę, aby dowcip w jak najlepszym stopniu oddawał Twoje poczucie humoru.
https://www.youtube.com/watch?v=Qzl05ad5aBM
Ogólnie uwielbiam skecze tego kabaretu.

15. Co myślisz o owcach?
Do owiec nic nie mam, ale widziałem co w niektórych krajach robi się z kozami.

16. Czy zapoznałeś się i akceptujesz Ryt Cabal?:
Szukałem tutaj jakiegoś punktu w regulaminie gdzie pisałoby jakieś zdanie które należy umieścić w tym miejscu, ale nie znalazłem. Tak, zgadzam się z tym co napisane na szaro jak i również na pomarańczowo ( takie mi kolory na monitorze wyświetlają się)

17. Używamy komunikatora głosowego w grze. Wymagamy jego używania, czy to akceptujesz?
Tak, z miłą chęcią choć przyznam, że używałem do tej pory Tsa, ale to nie problem.

Tak od siebie napiszę, że z góry dzięki szczególnie za pytanie 5. Wiele wspomnień, wiele wspaniałych chwil przypomniało mi się. Mam nadzieję, że moje wypociny wystarczą by do was dołączyć.     

Johnnie

• Moderator
  • Johnnie
Odp: NrZero
« Odpowiedź #1 dnia: 29.09.2015, 20:34:00 pm »

7. Jaką frakcją chcesz grać i dlaczego?:
...dlatego wybrałem to gdzie znajduję się najbliżej.

rozsądnie  :D

15. Co myślisz o owcach?
Do owiec nic nie mam, ale widziałem co w niektórych krajach robi się z kozami.

frapujące  ::)

Witaj na forum. Niestety wybrałeś najgorszą możliwą frakcję. Templarzy w naszym Cabal są strasznie sztywni i w większości wredi (czasem to są nawet dość duże wredniaki :P). Jeżeli grasz krótko, to zawsze jest czas na zmianę na jedyną słuszną - iluminacką - stronę.

Co prawda siedziba jest za wielką wodą, ale większość spraw można raportować zdalnie.
« Ostatnia zmiana: 29.09.2015, 20:45:05 pm wysłana przez Johnnie »
żona na dzień dobry: jak spałeś ugotowałam ci jajka ....  :-\

NrZero

« Odpowiedź #2 dnia: 29.09.2015, 21:04:55 pm »
Cóż zmiana jest możliwa, nie mówię ,że nie, ale chciałbym spróbować.

Johnnie

• Moderator
  • Johnnie
« Odpowiedź #3 dnia: 29.09.2015, 21:10:35 pm »
Cóż zmiana jest możliwa, nie mówię ,że nie, ale chciałbym spróbować.
tak, tak.. zaraz Templarzy Ci powiedzę słowo na temat "spróbowania", drugie słowo na temat "elastyczności", trzecie w temacie "możliwości" a czwarte będzie zaczynało się na s a kończyło na padaj ;)

u Iluminatów miejsca są
żona na dzień dobry: jak spałeś ugotowałam ci jajka ....  :-\

NrZero

« Odpowiedź #4 dnia: 29.09.2015, 21:22:01 pm »
To niech się tak najwyżej skończy. Frakcja mi się obecna podoba, ale elastyczny na tym etapie jestem. Jeżeli mnie nie chcą to albo nie ma dla mnie tu miejsca i trzeba iść dalej albo ono jest. Szczerze mówiąc to byłaby szkoda bo włożyłem dużo pracy i czasu na napisanie tego podania, ale lepiej być nieprzyjętym na tym etapie niż później zostać wyrzucony bo ktoś ma jakiś problem. To moje zdanie.

Kamiru

• Senshi
  • Rycerz
  • Balalaika "Kamiru" Revy
« Odpowiedź #5 dnia: 29.09.2015, 21:48:11 pm »
To niech się tak najwyżej skończy. Frakcja mi się obecna podoba, ale elastyczny na tym etapie jestem. Jeżeli mnie nie chcą to albo nie ma dla mnie tu miejsca i trzeba iść dalej albo ono jest. Szczerze mówiąc to byłaby szkoda bo włożyłem dużo pracy i czasu na napisanie tego podania, ale lepiej być nieprzyjętym na tym etapie niż później zostać wyrzucony bo ktoś ma jakiś problem. To moje zdanie.
Hehehe, nie bierz tego tak poważnie do siebie. :D
Tutaj zawsze frakcję walczą między sobą o nową krew. :P
Balalaika "Kamiru" Revy - Heal/Leech/DPS/Tank

NrZero

« Odpowiedź #6 dnia: 29.09.2015, 21:56:22 pm »
Tu akurat źle mnie zrozumieliście, nie biorę tego do siebie ale niestety albo stety na niektóre tematy mam swoje zdanie które wyrażam. Chciałbym dołączyć w tej postaci w jakiej obecnie jestem. I raczej tak się staram natomiast i tak niezależnie od frakcji wybranej gildia tu zwana cabalem to gildia i niezależnie od frakcji i tak będę starał się patrzeć niezależnie od tego. Mam tylko nadzieję że ktoś mi tu nie napisze zaraz że nabijam sobie posty :p

Szperacz

• Rycerz
« Odpowiedź #7 dnia: 29.09.2015, 22:16:26 pm »
Oj Johnny Johnny...rozbestwił nam się od czasu podprowadzenia dobrze zapowiadającej się Templarki (Pietruszka - pamiętamy...).

Ideologicznie, z bólem serca to przyznaję, ale słabo...templarem się jest całym sercem. Umysł dobrze Ci podpowiada, ale miłości do jedynie słusznej fakcji trzeba go będzie nauczyć...godzinne sesje polerowania ekwipunku w Templar Hall i okazjonalne wypady do Stonki po uzupełnienie zapasów szkockiej, a może płomień gorących uczuć uda się rozpalić ;-)

Jeśli tylko smerfy cię nie podkupią, albo pożeracze owiec nie zmącą ci zupełnie w głowie to będzie z ciebie materiał na krzyżowca.

NrZero

« Odpowiedź #8 dnia: 29.09.2015, 22:18:38 pm »
Oj Johnny Johnny...rozbestwił nam się od czasu podprowadzenia dobrze zapowiadającej się Templarki (Pietruszka - pamiętamy...).

Ideologicznie, z bólem serca to przyznaję, ale słabo...templarem się jest całym sercem. Umysł dobrze Ci podpowiada, ale miłości do jedynie słusznej fakcji trzeba go będzie nauczyć...godzinne sesje polerowania ekwipunku w Templar Hall i okazjonalne wypady do Stonki po uzupełnienie zapasów szkockiej, a może płomień gorących uczuć uda się rozpalić ;-)

Jeśli tylko smerfy cię nie podkupią, albo pożeracze owiec nie zmącą ci zupełnie w głowie to będzie z ciebie materiał na krzyżowca.

To trzeba będzie ruszyć na niewiernych ! :D

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
NrZero
« Odpowiedź #9 dnia: 30.09.2015, 00:11:27 am »
Witaj na forum

Nie, nikt Ci nie napisze, że nabijasz posty. Nie znęcamy się nad chętnymi wstąpić do HOT, to co czytasz, to takie frakcyjne przepychanki, a Johnnie to taki nasz cabalowy mąciciel. Jakoś musi powiększyć szeregi, tonący brzytwy się chwyta...

Podanie w porządku, trochę smocze w naturze, (na pewno nie chcesz do jaszczurek?), ale jestem na tak. Podziękuj żonie i córeczce, bo przechyliły szalę na Twoją korzyść :)

Poczekaj proszę na decyzję Architekta Templariuszy.
« Ostatnia zmiana: 30.09.2015, 00:15:36 am wysłana przez Brokenwing »
"For Russ! For the Wolftime!"

Drzazga

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 30.09.2015, 01:32:40 am »
Hej NrZero :)

Graj kim chcesz, chlopaki sie z Toba drocza :) Poza tym konto ma jeszcze 2 sloty (i mozliwosc dokupienia kolejnych!), wiec masz nieograniczone mozliwosci w przyszlosci ;)
Zapoznaj sie na spokojnie ze swiatem gry, z frakcjami i cala reszta bo w TSW naprawde jest duzo do zobaczenia i dowiedzenia sie :)

Varros

• Moderator
  • Tricky +Varros+ Albanian
« Odpowiedź #11 dnia: 30.09.2015, 10:30:02 am »
Witaj NrZero na forum.

Przeczytałem Twoje podanie i powiem... niezłe! Chociaż brakuje mi w nim trochę więcej "...coś o sobie...", np. gdzie mieszkasz? czym się zajmujesz (gdzie pracujesz)? co czytasz?, czego słuchasz?, co oglądasz?, co pijesz?... itp, ale mimo tego ogólnie jest OK.

Jeżeli odpowiadają Ci warunki panujące w naszej Cabal, nie widzę przeciwwskazań, jestem na : TAK.

Witaj NrZero w Cabal.

Za chwilę prześlę Ci na PM kilka cennych informacji, a Brokenwing nada Ci prawa do reszty forum.

Tricky "Varros" Albanian - Master Ninja Looter
DPS/Tank