Hermetic Order of Trinity

Hermetic Order of Trinity

Autor Wątek: Newsy  (Przeczytany 6896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
Newsy
« dnia: 06.03.2016, 15:16:29 pm »
Info od devsów z 2 marca:

Hello, I am back in the office and it is good to see you all on the internet again. The schedule for this week and the next should be shared with you good people of the internet so that you are content and informed of upcoming events.

This week there is no major patch, only a few hotfixes we might do. This is because we are taking it easy, working on a couple of large systems, Eldar, Orks, a Fortress, two new maps, first PVE map, creating a lot of weapons through our new itemization framework because we got a ton from outsourcing, optimizing the client and server, fixing some maps, getting Imperial Fists and Alpha Legion ready, the first iteration of the strategic map, war parties and all that small stuff nobody cares about.

Next week, we aim to have a major patch which will include one or two of the things above, depending on their readiness, as well as a host of improvements, fixes, optimizations and iterations on systems - while we continue all of the above.

Twitch on Friday 2PM EST we will show you the Fortress and if the crew here feels mischievous while I'm at the PC Gamer Weekender in London, they might mess with the patch and the show even more.

Twitch the following week we will continue our Eldar unveil amongst other things. I hear that this time, they might even be moving. Not that anybody tells me anything, I'm just the pretty face.

I expect us in the future to move more to a bi-weekly Tuesday update schedule for Early Access to allow time for the development team to work on the larger updates while we torture a few founders on their server, which is only one server running one match to intentionally push the limits.

This is also because I want to allow the team to have more time and focus on finishing the larger persistent world systems, as a weekly update is almost unheard of in the PC/Console industry while in full development of the game.

We do still strive to do these regular updates because we need your feedback early and we learn at the same time to better and better run the services we provide you going into beta, launch and post-launch with free expansions.

Despite popular belief I don't really want to hurt you, I don't really want to make you cry, precious kisses words that burn you, lovers never ask me why.

Ave Crusaders.

Pierwsza PvE mapa, nowe bronie... Ho Ho Ho... dobra, spokojnie, oddychać....
"For Russ! For the Wolftime!"

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
Odp: Newsy
« Odpowiedź #1 dnia: 10.04.2016, 15:08:06 pm »
Dzisiaj dodano 30 nowych achiwów ufff... Ale jeszcze nie nalicza wszystkiego tak jak powinno.

yorgil

• Rycerz
« Odpowiedź #2 dnia: 10.04.2016, 18:43:27 pm »
No dobra, cuda niewidy, Eldarzy, wybajerowane giwery... A gdzie balans?  >:(  >:(  >:(
Gotard "Yorgil" Thorn

... Na poczatek odstaw leki...

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
« Odpowiedź #3 dnia: 11.04.2016, 00:46:23 am »
W Becie? ;)

Sidaroth

• Architekt Loży Smoków
  • Long Fang
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 11.06.2016, 11:31:27 am »
Fajnie ale którymi Eldarami gramy?  ;)

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
« Odpowiedź #5 dnia: 11.06.2016, 12:11:06 pm »
Sid, widzę tu poważną herezję. My nimi nie gramy, my ich zabijamy ;)

Sidaroth

• Architekt Loży Smoków
  • Long Fang
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 11.06.2016, 15:45:56 pm »
Noooo taaak...ale trzeba poznać swojego wroga :P

Baobei-86

« Odpowiedź #7 dnia: 18.06.2016, 16:42:56 pm »
Heyka!!! Chciałam tylko się przywitać. Pogubiłam się na stronie więc krzyczę głośne hey!!! Na wątku news

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
« Odpowiedź #8 dnia: 18.06.2016, 16:45:21 pm »
Hej Bao

A my właśnie szykujemy się do zlotu w przyszły weekend :)

Baobei-86

« Odpowiedź #9 dnia: 18.06.2016, 17:00:55 pm »
To bawcie się dobrze!!!! ;D a ja się rozpisałam i chyba urwało mi większość wpisu.

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
« Odpowiedź #10 dnia: 16.08.2016, 12:22:59 pm »
Mam trzy wiadomości. Jedną złą, drugą neutralną/złą i trzecią dobrą. Zacznijmy od dobrej: dodali Orki na live serwer! Wyglądają świetnie, dlaczego akurat orki mają być free to play, to przekracza moje rozumowanie. Wiadomość druga: zrobiono wipe, to jest trochę wkurzające, bo zabrakło mi 200k (chyba) do achiva za 5 lvl, ale tego się spodziewaliśmy.

Wiadomość trzecia jest zła: SPACE WOLVES zostali znowu opóźnieni. Na początku myślałam, że w ogóle zostali wyrzuceni, ale okazuje się, że tylko zostali usunięci z interface'u.  8)
« Ostatnia zmiana: 16.08.2016, 12:31:25 pm wysłana przez Brokenwing »

yorgil

• Rycerz
« Odpowiedź #11 dnia: 16.08.2016, 18:00:52 pm »
Wipe mi w zasadzie nie przeszkadza :) Ale nie wiesz, czy zrobili go z jakiegos konkretnego powodu? Np przebudowania systemu rozwoju postaci? Czy tak zwyczajnie, zeby serwery wyzerowac.

Orki sa free to play, bo pewnie sa wabikiem dla przypadkowych (nie ortodoksyjnych maniakow WH) graczy.

Musze po powrocie to ogarnac. A ze trzeba czekac na wilki, to nawet dobrze w mojej aktualnej sytuacji.
Gotard "Yorgil" Thorn

... Na poczatek odstaw leki...

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
« Odpowiedź #12 dnia: 17.08.2016, 21:12:31 pm »
Nic na razie nie wiem, muszę dopiero poczytać.

Johnnie

• Architekt Loży Iluminatów
  • Johnnie
« Odpowiedź #13 dnia: 19.08.2016, 23:19:20 pm »
premiera na pc 23 września  :(
żona na dzień dobry: jak spałeś ugotowałam ci jajka ....  :-\

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT