Hermetic Order of Trinity

Hermetic Order of Trinity

Autor Wątek: Nantel- podanie  (Przeczytany 986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nantel

Nantel- podanie
« dnia: 17.02.2013, 12:57:20 pm »
To i ja swoje podanie przedstawię.

1. Imię (prawdziwe):

Adrian

2. Imię, nazwisko oraz pseudonim postaci w The Secret World (jeżeli już wybrałeś/łaś):

Erich „Nantel” Zann

3. Wiek:

21

4. Jakie jest Twoje doświadczenie w grach MMO (w jakie inne gry MMO grałeś/grałaś):

Moim pierwszym mmo było L2 i grałem w nie łącznie 3,5 roku: 3 lata na prywatnym serwerze Allseron od czasów c3, a rok temu próbowałem jeszcze wrócić do L2 na GraveLandzie, ale wytrzymałem już tylko pół roku. Allseron jeszcze na początku był nawet klimatycznym serwerem, potem było już niestety tylko gorzej, ale za to ludzie, z którymi grałem, trzymali mnie długo przy tej grze. Mimo wszystko L2 było mmo, które chyba najbardziej mi podpasowało łącząc PvE i PvP w prawie każdym elemencie gry. Po L2 próbowałem różnych mmo: wow, Aion, SW:TOR, czy GW2, jednak żadne nie zaciekawiło mnie na tyle, aby przy nim zostać na dłużej. Jeden rok z życia jeszcze przelolowalem.

5. Czy wcześniej grałeś/grałaś w innych gildiach? Jeżeli tak, to w jakich? Czy sprawowałeś/-łaś tam jakieś funkcje? Proszę podać jakie:

Warte wymienienia są chyba tylko gildie z L2, bo w pozostałe tytuły grałem za krótko.
Allseron: klan i sojusz KG, przez ponad rok, za czasów „wojny z całym światem”, a potem Eisteddfod(zwane Liśćmi) w sojuszu z Duchami i tu ponownie wojna z ponad połową serwera, oj działo się wtedy :)
GraveLand: akademia ET, mieli mnie już do samego ET przenieść, ale wtedy przyszła sesja, a po niej już nie wróciłem

6. Dlaczego zdecydowałeś/-łaś się na grę The Secret World?:

Od pewnego czasu szukam już jakiegoś ciekawego mmo, które chociaż w małym stopniu(jak na grę komputerową) mogłoby mi zająć wolny czas pomiędzy zwykłymi sesjami rpg. Do TSW przekonał mnie właśnie klimat tej gry i zagadki, które według wszelkich opinii wymagają myślenia. Być może ta gra posłuży też jako źródło inspiracji na sesje. Po wielu nieudanych próbach z różnymi innymi tytułami stwierdziłem, że jedną z najważniejszych rzeczy, które mnie w grze trzymają, są sami gracze, a TSW przez swoją specyficzność robi raczej dobry odsiew.

7. Jaką frakcją chcesz grać i dlaczego?:

No i tu należałoby się zastanowić. Należy się bowiem przyjrzeć każdej z organizacji i zadać sobie pytanie: kim są jej członkowie? Czym się zajmują, jakie mają metody i motywy działania…

Na pierwszy ogień- Dragoni. Co o nich wiadomo? Na początku był chaos i ten chaos pozostał aż do tej pory. Czy mają dzisiaj jakiś cel? Cóż… W swoim dążeniu do nieporządku zagubili się i zatracili pierwotny sens. Są jak Uroboros zjadający własny ogon- niekończący się cykl, który do niczego nie prowadzi. Chaos, czyli to, co stanowi o ich istnieniu, jednocześnie doprowadza do ich zguby. Prawdopodobnie ich walka będzie trwać już zawsze.

Jednocześnie są jednak siłą, z którą należy się liczyć. Tak jak wiadomo, czego spodziewać się po Templariuszach, wiadomo o Iluminatach, że nic nie wiadomo, co jednak stanowi jakiś punkt zaczepienia, to po Smokach można spodziewać się wszystkiego. Są nieprzewidywalni, co stanowi o ich sile. W uporządkowanych równaniach Iluminatów muszą stanowić bardzo denerwującą zmienną…

Co zaś tyczy się Templariuszy? Ostatni bastion walki ze złem, walka aż do śmierci z jakże pięknymi słowami na ustach: honor, duma, odwaga… jednym słowem- dzielni rycerze ratujący ostatnie dziewice z rąk wampirów, wilkołaków i wszelkiego innego Zła. Jak sami twierdzą, oni nie uczestniczą w wojnie ze złem, oni są wojną ze złem. No i tu pojawia się zasadniczy problem. Czy przez swoją świętą wojnę nie stali się kolejną potwornością, przez którą ten świat cierpi? Czy wojna, którą są, nie jest rakiem toczącym ten świat? Skoro walczą już od tak dawna, to czy rzeczywiście chcą wygrać, czy to właśnie Templariusze są powodem tego, że wojna się nie kończy? Skoro są wojną ze złem, jej koniec oznaczałby koniec całego Zakonu. Oczywistym jest chyba, że do tego dopuścić nie chcą…

Trzeba jednak przyznać, że w tym, co robią, są najlepsi. Tysiąclecia walk zaprawiły ich w bojach, zjednoczyły. To jest siłą Templariuszy. Tam gdzie widzisz jednego, kilku następnych jest w okolicy. Templariusz nigdy nie jest sam. Działają razem, w dużej liczbie, a wiadomo, że i Herkules rady nie da, kiedy wrogów kupa. Przyznać im można, choć większość zrobi to niechętnie, że gdyby nie nasi wspaniali rycerze, część świata już dawno ugięła by się pod naporem tego, co czeka po drugiej stronie zasłony…

Teraz Iluminaci. Najbardziej tajne z tajnych stowarzyszeń. Wiadomo o nich niewiele, ale to co wiemy nie napawa optymizmem. Niezwykle potężni i skuteczni w tym, co robią, a to, co robią, dobre nie jest. Najbardziej bezwzględni ze wszystkich, traktujący świat jak swoją własność. Być może to właśnie oni są najgorszą rzeczą, jaką możesz spotkać, przewyższającą nawet horrory ze snów Lovecrafta. Sama ich organizacja świadczy o ich bezwzględności, zahaczającej już o okrucieństwo. Panuje jedna zasada, prawo dżungli- przetrwają najsilniejsi.

Dlaczego jednak istnieją i są tolerowani? Bo są dobrzy w tym, co robią. Piekielnie wręcz dobrzy. Poza tym… są potrzebni. Jedni powiedzą, że tego wymaga równowaga. Ja zaś jednak twierdzę, że ten świat po prostu tak działa. Nie od dziś wiadomo, że najgorszym, co może spotkać drugiego człowieka, jest on sam. Co więc najgorszego może spotkać jakiegoś potwora? Inny potwór. A co stanowi o ich sile? Mają cel. Nie wiarę, przekonania, wojnę, tylko cel, do którego dążą każdą możliwą drogą. Jeśli trzeba, to nawet po trupach. Można postawić pewne filozoficzne pytanie: „Który krok na moście jest najważniejszy? Pierwszy, obecny, czy ostatni?” Odpowiedź jest oczywista dla wszystkich: obecny, ponieważ pozostałe dwa są abstrakcyjne. Krok obecny może być zarówno pierwszym jak i ostatnim. Jednak tylko Iluminaci skupiają się na obecnym. Liczy się dla nich cel, tu i teraz. Nie prowadzą rozważań dobra czy zła jak Templariusze, czy porządku i chaosu jak Dragoni. Ważny jest cel, a nie konsekwencje drogi użytej do jego osiągnięcia.

Każda z organizacji ma swoje wady i zalety, każda jest silna na swój własny sposób i ma własne motywy. Ale która z nich jest najlepsza? Która wygra w toczącej się od wieków wojnie? Która ma słuszność w swoich poglądach?

Kogo to obchodzi. Najważniejsze jest to, że Iluminaci płacą najwięcej. No i mają żelki…

8. Dlaczego wybrałeś/-łaś naszą cabal, skąd się o nas dowiedziałeś/-łaś?:

Dowiedziałem się prawdopodobnie stąd: http://www.tswo.pl/forum/index.php, ale mogła być to też inna strona o TSW, którą przeglądałem, bo wszędzie Was pełno.  :) A co do pierwszej części pytania, to z większych polskich cabal znalazłem HOT i Templars. Templars przegrali już na starcie, bo to tylko Templariusze. Do Was przyciągnęła mnie Wasza aktywność, chęć pomocy, atmosfera, pomysł na samą cabal. Macie też ciekawą zagadkę na dobry początek.

9. Czy masz zamiar brać udział w misjach inwestygacyjnych? Role-playing? Jaki jest twój cel w grze?:

Tak, mam zamiar przebrnąć przez wszystkie misje, chociaż nie wiem, ile mi to zajmie. RP zawsze i wszędzie, tym bardziej, że gra stwarza ku temu znakomity klimat. Moim celem w grze jest przede wszystkim dobra zabawa, a na nią składają się zarówno zagadki, wspólne wyprawy czy pvp. Jak już pisałem wcześniej, będę też szukał inspiracji i motywów do standardowych sesji rpgów.

10. Jaki styl gry preferujesz? PvE czy PvP?:

Bardziej skłaniam się ku PvP, ale PvE trzyma się z nim na prawie równym poziomie. Raczej ważniejsza jest dla mnie po prostu gra w zespole, a jeśli przeciwnikiem jest też człowiek to raczej dodatkowy atut niż konieczność.

11. Czy chcesz nam coś o sobie powiedzieć dodatkowo?:

Studiuję biotechnologię na Politechnice Warszawskiej. W zwykłe, papierowe rpgi gram już od ponad 10 lat, zazwyczaj w coś z WoDa: Mag, Wampir, Wilkołak, Cthulhu czy jako zwykły ludź w Świecie Mroku. Oprócz tego przewinęły się takie systemy(lub światy) jak Monastyr, Earthdawn, Star Wars. Dużo też było systemów autorskich. Słucham głównie rocka wszelkiego rodzaju, muzyki celtyckiej lub irlandzkiej, a czasem znajdzie się jakiś jazz. Wśród książek króluje u mnie Świat Dysku Pratchetta, głównie cykl o Vimesie. W moje ręce dostały się też opowiadania Lovecrafta i twórczość Tolkiena(z Sirmariliona zdawałem nawet maturę ustną). Z ostatnich lektur wymienić jeszcze mogę Metro 2033. Książki lubię, jednak dla mnie muszą być zawsze w wersji papierowej, więc jako student nie kupuję ich tak często, jakbym chciał. Należę też do bractwa rycerskiego, konkretniej Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej, więc jeśli ktoś odwiedzi 15 lipca Grunwald, to być może mnie tam spotka.

12. Czy zapoznałeś się i akceptujesz Ryt Cabal?:

Zapoznałem się i akceptuję.

13. Używamy komunikatora głosowego w grze, czy masz zamiar/będziesz go używać?:

Do tej pory zawsze używałem TSa, ale Mumble to nie problem i używać będę.

14. Następny punkt jest dodatkowy lecz nieobowiązkowy. Jeżeli jesteś osobą zaangażowaną w ARG, czy rozwiązywanie zagadek przygotowałam dla pragnących wstąpić do naszej Cabal pewnego rodzaju event ARG. Rozwiązanie tej zagadki wpłynie na ocenę twojego podania. Odpowiedzi proszę kierować do Brokenwing WYŁĄCZNIE NA PW!

Chciałem odgadnąć hasło: okoń, ryba taka…

Johnnie

• Moderator
  • Johnnie
Odp: Nantel- podanie
« Odpowiedź #1 dnia: 17.02.2013, 13:02:26 pm »
aż mi zaschło w gardle, kiedy przeczytałem to bardzo przyjemne podanie (to, że kolega wybrał właściwą stronę w żaden sposób oczywiście nie wpłynęło na moją obiektywną ocenę ).

welcome to hell
lepiej już kosą na sztorc się ogolić niż Leszkowi z Czarnej pozwolić...

Kamiru

• Senshi
  • Rycerz
  • Balalaika "Kamiru" Revy
« Odpowiedź #2 dnia: 17.02.2013, 13:05:16 pm »
No kolego podanie rewelacja! Widać, że poświęciłeś trochę czasu na napisanie tego "dzieła". :)
Co Wy tak wychwalacie tych iluminatów? I tak świat to wielki chaos, a chaos to DRAGONI! :D
Balalaika "Kamiru" Revy - Heal/Leech/DPS/Tank

deVolf

• Rycerz
« Odpowiedź #3 dnia: 17.02.2013, 13:47:19 pm »
Cześć Nantel! Bardzo przyjemne podanie, może z wyjątkiem wyboru frakcji  ::)

No ale przynajmniej słusznie zauważyłeś, kto tu jest faktycznie najsilniejszy  8) Witaj na forum!

Ferss

• Loki, gość od brudnej roboty. To właśnie ja...
« Odpowiedź #4 dnia: 17.02.2013, 13:49:30 pm »
Super podanie, w ostatnim czasie chyba jedyne w którym ktoś się faktycznie zastanawia nad wyborem frakcji i dobrze bo szkoda czasu na grę frakcją której się później nie toleruje. Miło że kandydujesz do Iluminatów:) Dodatkowy plus jest za Twoje wczuwanie się w klimat RPG .Mam nadzieję ,że  również będziesz się w miarę możliwości pojawiał na Mumble . Pozdrawiam.
I mamy też ciastka !
« Ostatnia zmiana: 17.02.2013, 14:44:12 pm wysłana przez Ferss »
– Co tu się stało? – zapytał Loki, stając w progu piwnicy.
Siedzący na przewróconej ambonce Gabriel nawet na niego nie spojrzał. Wzruszył tylko ramionami.
– Michał dał się ponieść emocjom.
Loki zszedł powoli po śliskich od krwi stopniach i podniósł dłoń leżącą w kałuży wosku - Nie ma co,wrażliwy typ

Scillara

• Mistrz rajdów
  • Rycerz
  • Casus Belli
    • Sandboxy.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 17.02.2013, 14:17:56 pm »
Skoro uważa że mamy żelki to jestem na tak - realista!
Ilse "Scillara" VanHoff, Illuminata

A więc tak umiera wolność. Wśród burzy oklasków.
Padmé Naberri

Zodiaqe

« Odpowiedź #6 dnia: 17.02.2013, 14:21:02 pm »
Witaj.

Podanie przyjemnie się czyta, dobra robota. Co do Frakcji, hmmm... przemilczę

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
« Odpowiedź #7 dnia: 17.02.2013, 16:18:02 pm »
Witaj Nantel na forum

Bardzo fajne, "mięsne podanie". Dodatkowy plus dostajesz za rozwiązanie naszego ARG. Naprawdę liczę, że niedługo zorganizujesz jakiś event RP dla Cabal :D

Jestem na TAK.

Poczekaj proszę na decyzję swojej Pani Architekt.

"For Russ! For the Wolftime!"

Mesme

• Rycerz
  • Primus non nocere
« Odpowiedź #8 dnia: 17.02.2013, 17:23:30 pm »
Howdy
Miło się czytało twoje podanie , ale muszę napisać kilka sprostowań:
1) Templariusze ratują ostatnie dziewice conajwyżej przed Dragonami
2)  "Templariusz nigdy nie jest sam. Działają razem, w dużej liczbie" - widzę że kolega odwiedził już Fusang
3) Iluminaci "są dobrzy w tym, co robią. Piekielnie wręcz dobrzy" - True Story , i do tego mamy wrodzoną skromność
4) "Iluminaci płacą najwięcej. No i mają żelki" - obowiązującą walutą są ciastka nie żelki

:D
stare mądre chińskie przysłowie mówi , że jak nie masz nic mądrego do powiedzienia , to powiedz stare mądre chińskie przysłowie

Avishai

• Rycerz
  • Antropomorficzna personifikacja
« Odpowiedź #9 dnia: 17.02.2013, 17:24:13 pm »
Ha, jeżeli Nantel wytrzymywał z Sudzią, Arion i Paili w klanie, to pozostaje powiedzieć "TAK". Dla niezorientowanych, to trio było gorsze niż 3 Ciocie razem wzięte i zduplikowane.

BTW, ciągle pamiętam jak Liście zaśmiecili nam Clan Hall, 2h to sprzątałam....
http://dl.dropbox.com/u/58487072/Attachements/wojna%20z%20lisciem_55.PNG
Świat jest mały. :) I BTW, nie chodzi o żelki, mamy także ciastka.
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Ogonek Honoris Causa :3

Aszua

• Rycerz
« Odpowiedź #10 dnia: 17.02.2013, 17:26:50 pm »
Witaj Nantel!

Podanie faktycznie mięsiste i interesujące. Faktycznie kawał wywodu i przemyślana decyzja. Natomiast co do jakości tego wywodu...:D Nie, nie, nie! Wszystko pomieszałeś i pokręciłeś!

Dragoni poprzez chaos wprowadzają właśnie ład. Burzą skostniałe i w obecnych już czasach nieadekwatne sposoby działania i postrzegania. Są jak szczepionki - wprowadzają wirusy, by społeczeństwo zauważyło zagrożenie i potrafiło się przed nim obronić. I to Dragoni są najbardziej tajemniczym ze stowarzyszeń o którym właściwie oprócz wtajemniczonych niewielu zdaje sobie sprawę.

Templariusze są wojną w tym jedynie sensie, że nigdy nie przejdą do porządku dziennego nad złem, zgnilizną i relatywizmem świata. Walka nie jest i nie będzie nigdy sensem samym w sobie. Koniec Zakonu? Nieee, ale koniec walki? Oooo tak! O tym marzy każdy weteran :)

Iluminaci. Jesteście tak tajemniczy jak życie seksualne Billa Clintona! Każdy o nim słyszał a nawet widział w internecie! To Wy jesteście teraz na ustach wszystkich wariatów od teorii spiskowych. Wypieracie już ze świadomości ludzkości Żydów i Masonów! To dzięki Wam my nadal musimy walczyć. Jesteście niewiele gorsi (a czasem nawet gorsi) od piekielnego zła i bardziej zepsuci od wyznawców Nurgla. Jedyne co was ratuje to resztki człowieczeństwa i nadzieja, że w tej Sodomie i Gomorze znajdzie się choć kilku sprawiedliwych. Wiem, łudzimy się, ale tacy już jesteśmy my Templarzy :D

I dlatego jeśli spotkamy się na SH albo ED będziemy z wami walczyć. I z Dragonami, bo choć to przydatne chłopaki to mają taki niemiły i bezsensowny zwyczaj pożerania dziewic.

A tak poza tym, to świetne podanko  ;)

Slothar

• Brat
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 17.02.2013, 18:57:26 pm »
Podanie fajne bo długie, przy czytaniu miałem parę <facepalm> ale na szczęście nie muszę pisać sprostowań bo zacna Aszułka już to zrobiła, dzięki Ci za to ;]

Co do pożerania dziewic to robimy to tylko na PVP, lubimy niebieskie i czerwone, zależy które są bardziej atrakcyjne  :D
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee

Nantel

« Odpowiedź #12 dnia: 17.02.2013, 19:37:09 pm »
Cieszy mnie, że podanie się wam podoba i że wczytaliście się w nie tak bardzo, że błędy wyłapujecie. Jednak  chcę was uspokoić, że były one(przynajmniej większość) popełniane po trochu celowo, bowiem cały ten wywód nie miał być pisany z mojej perspektywy, ale raczej postaci, którą w TSW chce stworzyć. Wszystkie te rozważania miały stworzyć obraz gościa, który ma swoje zdanie, jak to w dzisiejszym świecie bywa nie całkiem zgodne z prawdą, ale dla którego najważniejszym argumentem i tak pozostaje:

Kogo to obchodzi. Najważniejsze jest to, że Iluminaci płacą najwięcej. No i mają żelki…

Ot taki najemnik, co nie pyta, póki zapłatę ma, ale jednocześnie nigdy nie wiadomo, jaki jest jego prawdziwy cel i co on tam nie kombinuje... :)

Można powiedzieć, że z tego pytania w podaniu chciałem zrobić taką specyficzną "historię postaci".

A i będę nadal trzymał stronę żelek. Ciastka są OK, ale żelki...
« Ostatnia zmiana: 17.02.2013, 19:41:06 pm wysłana przez Nantel »

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
« Odpowiedź #13 dnia: 17.02.2013, 20:42:47 pm »
Nantel witam w HOT :)
"For Russ! For the Wolftime!"