Hermetic Order of Trinity

Hermetic Order of Trinity

Autor Wątek: Cochi-Loco aka Boiled-Eyes - podanie  (Przeczytany 3814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cochi-Loco

• aka Boiled-Eyes
Cochi-Loco aka Boiled-Eyes - podanie
« dnia: 18.03.2013, 13:37:04 pm »
1. Imię (prawdziwe):

Dominik

2. Imię, nazwisko oraz pseudonim postaci w The Secret World (jeżeli już wybrałeś/łaś):

EDIT: Aleister "Cochi-Loco" Crowley (Illuminati)

3. Wiek:

31 lat

4. Jakie jest Twoje doświadczenie w grach MMO (w jakie inne gry MMO grałeś/grałaś):

The Lord of the Rings Online, World of Tanks, EVE Online

5. Czy wcześniej grałeś/grałaś w innych gildiach? Jeżeli tak, to w jakich? Czy sprawowałeś/-łaś tam jakieś funkcje? Proszę podać jakie:

The Lord of the Rings Online – Wesoła Kompania (grałem krótko, nie udzielając się).
World of Tanks – grałem z prawdziwymi znajomymi – nie formalizowaliśmy naszych związków 
EVE Online – freelancer pożerający kosmiczną pustkę.

Nie interesuje mnie sprawowanie funkcji w MMO – 24/7 zajmuję się tym zawodowo i mam autentycznie dość 

6. Dlaczego zdecydowałałeś/-łaś się na grę The Secret World?:

Uniwersum zbliżone do World of Darkness.
Chciałem pograć w coś z Ukochaną, a ona nie chciała grać w EVE!

7. Jaką frakcją chcesz grać i dlaczego?:

Gram Templariuszem, ale myślę o Illuminatach. Dlaczego? Smoki – zbyt orientalne. Templariusze – za dużo bla bla bla i górnolotnych haseł. W XXI wieku nie ma miejsca na rycerzy, w tak archaicznym wydaniu? Illuminaci wg mnie najlepiej wpisują się w setting TSW - są najbliżej mojego wyobrażenia dotyczącego tajnych stowarzyszeń.

8. Dlaczego wybrałeś/-łaś naszą cabal, skąd się o nas dowiedziałeś/-łaś?:

Google -> TSW Polska -> www.tswo.pl -> itd.

Odpowiedź na pytanie: „skąd” – dobrze wypozycjonowana strona 
Dlaczego? Szukam „istniejącej i funkcjonującej” cabal.

Czegoś jest wg mnie w HoT za dużo, czegoś może odrobinę za mało, ale… Ciężko ocenić obiektywnie z zewnątrz. Szalę przeważył ten fragment Rytu:

„Zdaję sobie sprawę, że The Secret World w większym stopniu niż inne "popularne" gry przyciąga graczy dojrzałych, dzielących swój czas na pracę, rodzinę, szkołę. Dlatego tacy gracze będą u nas traktowani ze zrozumieniem i nie będziemy wymagać od nich codziennej obecności w grze czy obowiązkowego udziału w raidach i eventach. Sercem HoT jest dojrzała, interesująca grupa ludzi chcących spędzić czas w niebanalnej grze i wzajemnie się pobawić.”

HoT w TSW jest trochę jak samotny biały żagiel. Dlaczego wybrałem? Hm…

Nie starczyło mi weny, czasu i chętnych na CoC – albo HoT albo pro-randomy  Nie znam francuskiego niestety…

9. Czy masz zamiar brać udział w misjach inwestygacyjnych? Role-playing? Jaki jest twój cel w grze?:

Cel, na chwilę obecną: zabawa skillami i buildami. Poligonem są dungeony NM. Misje, wizje, halucynacje, tj. RPG – nie mówię tak, nie mówię nie – jestem analogowym ortodoksem, ale…

Podsumowując: wyzwania dowarzyszące PvE w nie-randomowym towarzystwie są moim celem w TSW. Im trudniej, tym lepiej.

10. Jaki styl gry preferujesz? PvE czy PvP?:

W idealnym świecie – PvP. W TSW – PvE, z powodów czysto obiektywnych, w tym nieadekwatnego do potrzeb hardwaru. Poza tym, TSW to dla mnie odskocznia od napinki związanej z CS-ami, BF-ami, EVE, codziennością w pracy, itd. Wolę się powyżywać na NPC-ach, czasami 

11. Czy chcesz nam coś o sobie powiedzieć dodatkowo?:

Miłośnik fantastyki, z naciskiem na S-F.

Miłośnik gier w każdej postaci – zwłaszcza analogowej (RPG, planszowe, karcianki). Niestety – ekipa już nie tak nie-zajęta, a ja sam na nadmiar czasu nie narzekam. Gry komputerowe są „szybkie” i nie wymagają takiego zaangażowania / przygotowania. Jestem skazany na tak upośledzoną formę roz(g)rywki  Życie.

Uparty; nie znoszę konformizmu i robienia wideł z igieł. Nie lubię zajmować się wyimaginowanymi problemami i nie ufam ludziom, którzy tracą mój czas na tego typu sprawy – chyba, że w celach rozrywkowych  Trochę mnie przerażają regulaminy w grach komputerowych. Przekonałem sam siebie (okłamałem?), że to element gry pozorów, na potrzeby wzbogacenia doznań.

12. Czy zapoznałeś się i akceptujesz Ryt Cabal?:

Zapoznałem się i w razie przyjęcia zaakceptuję.

13. Używamy komunikatora głosowego w grze, czy masz zamiar/będziesz go używać?:

O tak!

14. Następny punkt jest dodatkowy lecz nieobowiązkowy. Jeżeli jesteś osobą zaangażowaną w ARG, czy rozwiązywanie zagadek przygotowałam dla pragnących wstąpić do naszej Cabal pewnego rodzaju event ARG. Rozwiązanie tej zagadki wpłynie na ocenę twojego podania. Odpowiedzi proszę kierować do Brokenwing WYŁĄCZNIE NA PW!

Czas, który sobie dałem na znalezienie rozwiązania, okazał się zbyt krótki 
« Ostatnia zmiana: 20.03.2013, 01:38:12 am wysłana przez Cochi-Loco »
"Życie to najlepsza szkoła, tylko kto zapłacić czesne zdoła..."

yorgil

• Rycerz
Odp: Boiled-Eyes - podanie
« Odpowiedź #1 dnia: 18.03.2013, 13:53:19 pm »
Kolejny Templariusz, ktory chce byc iluminata... czyli nie-Templariusz... Setting TSW jest tak pomyslany, ze wystepuja we nim TRZY tajne stowarzyszenia - i to jest zalozenie tego uniwersum. Skad wiec ten pomysl o jedynej slusznej, tajnej frakcji?
XXi wiek i relatywizacja wszystkigo nie oznacza cale szczescie odeslania w niebyt poszanowania wartosci i tradycji - sa tacy, ktorym na tym zalezy... Ktos kto tak nie uwaza, nie moze byc Templariuszem.

A czego jest za duzo, a czego za malo w HOT?
Gotard "Yorgil" Thorn

... Na poczatek odstaw leki...

Cochi-Loco

• aka Boiled-Eyes
« Odpowiedź #2 dnia: 18.03.2013, 14:07:47 pm »
Zostałem Templariuszem wskutek indoktrynacji - teraz chcę dokonać świadomego wyboru! 8)

Cytat: yorgil
XXi wiek i relatywizacja wszystkigo nie oznacza cale szczescie odeslania w niebyt poszanowania wartosci i tradycji - sa tacy, ktorym na tym zalezy... Ktos kto tak nie uwaza, nie moze byc Templariuszem.

A czego jest za duzo, a czego za malo w HOT?

Za dużo tradycji - za mało braku jej poszanowania?
Za dużo światła - za mało mroku?

Za dużo zasad - za mało chaosu.

AVE o/

yorgil

• Rycerz
« Odpowiedź #3 dnia: 18.03.2013, 14:14:35 pm »

Za dużo tradycji - za mało braku jej poszanowania?
Za dużo światła - za mało mroku?

Za dużo zasad - za mało chaosu.

AVE o/

Tak, a maslo jest maslane... To jest dopiero papka, i bla, bla, bla. Napisales trzy linikji i nie powiedziales nic - to tak jak media w dzisiejszych czasach. Brak konkretow - brak dyskusji, bo nie ma o czym.

I powiadasz, ze zostales zindoktrynowany. Biedactwo...
Gotard "Yorgil" Thorn

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
« Odpowiedź #4 dnia: 18.03.2013, 14:20:41 pm »

I powiadasz, ze zostales zindoktrynowany. Biedactwo...

Wyczuwam tu robotę Avi w zmianie frakcji na Iluminatę  8)
"For Russ! For the Wolftime!"

Cochi-Loco

• aka Boiled-Eyes
« Odpowiedź #5 dnia: 18.03.2013, 14:29:07 pm »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tautologia_%28j%C4%99zykoznawstwo%29

Moja ulubiona tautologia, specjalnie dla Ciebie, czcigodny Yorgilu 8)

"Władza to władza".

Może istnieć tradycja i obok może istnieć poszanowanie dla niej. Ja chcę świata, gdzie tradycji jest mniej, a braku jej poszanowania, więcej. Większa symetria poglądów - wszyscy na TAK? To nie dla mnie. To świat bez interakcji i empatii. Bez dobra i zła. Świat pełen fanatyzmu.

Jeżeli wszyscy szanują tradycję, to znaczy, że wszyscy są bezkrytyczni.
Jeżeli wszyscy są bezkrytyczni - wszyscy bez zastrzeżeń odbierają rzeczywistość.

Kocham mrok w XXI-wiecznym wydaniu i technokratycznym sosie - nie kocham zabobonów i średniowiecznego konformizmu.

Ktoś chce być owcą.
Ktoś chce być pasterzem.
Ktoś chce być wilkiem.

Yorgil - chciałbym dać Tobie szansę - żebyś spróbował mnie przekonać 8)

AVE o/
Aleister "Boiled-Eyes" Crowley - wilk ;)

Tsure

• Rycerz
« Odpowiedź #6 dnia: 18.03.2013, 14:35:33 pm »
Absolutnie właściwy wybór. Illuminaci (co tu wiele ukrywać) są najprężniejszą frakcją w TSW.

Po pierwsze  - nie jesteśmy templarami a to jeden z ważniejszych plusów :)

Co tu ukrywać sam zacząłem grać najpierw templariuszem! Tak to prawda (wiem, że niektórzy są zszokowani). Ale jak tylko zobaczyłem intro do tej frakcji oraz pierwsze questy wprowadzające od razu wiedziałem, że wieje nudą. Za dużo patosu, przerost formy nad treścią. Zresztą czego oczekiwać od starych dziadków templarów. Bleh.

Illuminaci natomiast zachwycili mnie swoją świeżością spojrzenia. Nie są ani idealnie dobrzy ani idealni źli... ale ludzi idealnych nie ma. Więc po co udawać, że jesteśmy cudowni i wspaniali, samo dobro skoro to czysta obłuda i oszustwo? Illuminaci są przynajmniej szczerzy.

Reasumując. Dobrze zrobisz przyłączając się do Illuminatów. Naprawdę nie będziesz żałował. Super fabuła, świetna ekipa no i dominacja nad światem.
« Ostatnia zmiana: 18.03.2013, 14:37:36 pm wysłana przez Tsure »

yorgil

• Rycerz
« Odpowiedź #7 dnia: 18.03.2013, 14:49:19 pm »
Po pierwsze - to Ty musisz nas przekonac, a nie odwrotnie.

Po drugie - nie znam Twoich pogladow, wiec nie wiem co masz na mysli piszac o zabobonach. Jesli jednak zachlysniety jestes iluminacka wersja rzeczywistosci, to nie znajdziemy wspolnego jezyka - to co oni rozumieja jako zabobon i zacofanie, my rozumiemy jako wartosci, ktorych warto bronic. Odcinanie sie tak radykalnie od tradycji i poszanowania dla niej nie swiadczy o nowoczesnym pogladzie na swiat - swiadczy o egoizmie i stawianiu siebie samego jako jedyna wyrocznie. Cale szczescie drzewo odciete od korzeni szybko wiednie.
Gotard "Yorgil" Thorn

yorgil

• Rycerz
« Odpowiedź #8 dnia: 18.03.2013, 14:59:30 pm »
Illuminaci są przynajmniej szczerzy.

Rozbawiles mnie do lez...
Gotard "Yorgil" Thorn

Cochi-Loco

• aka Boiled-Eyes
« Odpowiedź #9 dnia: 18.03.2013, 15:03:50 pm »
To, co Templariusze rozumieją jako wartości, inni nazywają kłamstwem.
To, co Ty nazwałbyś zdradą - oświecony umysł nazwałby odkrywaniem prawdy.

To ja muszę Was przekonać?

W czyim imieniu się wypowiadasz? W imieniu Zakonu? W imieniu Iluminatów?

A może używasz liczby mnogiej chcąc umocnić swoje argumenty, co świadczy o egoizmie tak wielkim, że dom zbudowany na takim fundamencie musi niechybnie runąć. Pozostanie tylko uwiędłe drzewo, które przed nim rośnie.

Drzewem nakarmisz ogień. Ogień oczyszcza.

Korzenie, choć majestatyczne, będą tylko niemym wspomnieniem - bo kto widzi, ten podziwia drzewo, nie korzenie.

Czcigodny Yorgilu - to Ty musisz mnie przekonać, a nie odwrotnie.

yorgil

• Rycerz
« Odpowiedź #10 dnia: 18.03.2013, 15:09:22 pm »
To, co Templariusze rozumieją jako wartości, inni nazywają kłamstwem.
To, co Ty nazwałbyś zdradą - oświecony umysł nazwałby odkrywaniem prawdy.

To ja muszę Was przekonać?

W czyim imieniu się wypowiadasz? W imieniu Zakonu? W imieniu Iluminatów?

A może używasz liczby mnogiej chcąc umocnić swoje argumenty, co świadczy o egoizmie tak wielkim, że dom zbudowany na takim fundamencie musi niechybnie runąć. Pozostanie tylko uwiędłe drzewo, które przed nim rośnie.

Drzewem nakarmisz ogień. Ogień oczyszcza.

Korzenie, choć majestatyczne, będą tylko niemym wspomnieniem - bo kto widzi, ten podziwia drzewo, nie korzenie.

Czcigodny Yorgilu - to Ty musisz mnie przekonać, a nie odwrotnie.

Wypowiadam sie tak zwyczajnie, nie gornolotnie, jako czlonek HOT. Wiec nie bede Cie do niczego przekonywal. Poza tym wciaz uzywasz uogolnien. Mowa, ktora nie wazy. Pozostale uwagi (liczba mnoga i dalej) - nie trafione - patrz pierwsze zdanie.
Gotard "Yorgil" Thorn

Cochi-Loco

• aka Boiled-Eyes
« Odpowiedź #11 dnia: 18.03.2013, 15:18:02 pm »
Jesteś nihilistą, którego Ktoś niedawno uraził. Mam nadzieję, że czas uleczy rany. Dla mnie ta dyskusja to gra słów i widzenie rzeczywistości oczyma mojego avatara, a dla Ciebie - teraz już jestem pewien: to było na poważnie?

Yorgil, Yorgil, Yorgil 8)

Ty naprawdę sądziłeś, że ja będę z Tobą szczere debaty filozoficzne tutaj prowadził?

Ja nie odnoszę się do prawdziwych ludzi z gry, bo Was nie znam - to było z poziomu ideologii prezentowanej w TSW.

Wybacz - naprawdę mnie rozbawiłeś ;) Nie piszę tego złośliwie - graliśmy w inną grę.

AVE o/
Dominik <- kto to mówi?

yorgil

• Rycerz
« Odpowiedź #12 dnia: 18.03.2013, 15:29:50 pm »
Kurcze, mamy tutaj dzial od dyskusji powaznych... To jest podanie. Piszesz w nim, ze mam do czegos cie przekonywac. Utarczki miedzy-stronnicowe w watkach podaniowych sa tu norma. Ja to rozumiem, ze Ty jako kandydat masz nas, jako HOT, do siebie przekonac. Do tego, przechodzac juz do twojej gry - piszesz, ze grasz Templarem a chcesz iluminata. I uzywasz jakichs totalnych ogolnikow. Jak mam patrzec na Twoje podanie? Skoro nie ma w nim tresci - piekny jezyk - ale same ogolniki.
Gotard "Yorgil" Thorn

Scillara

• Mistrz rajdów
  • Rycerz
  • Casus Belli
    • Sandboxy.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 18.03.2013, 15:44:36 pm »
@Yorgil
Wziełeś dzisiaj może leki? Czy znowu zapomniałeś?

@Kandydat

Jestem na Tak, podpisuje się wszystkimi rękami które odciąłem moim braciom Templarom(żart. Brzydzę się ich dotknąć, jeszcze mnie starością zarażą!)

bardzo dobrze broni swoich argumentów, które przez ten mur zwany Indoktrynacja nie potrafią przejść. Na szczęscie ołów sobie z nim radzi bez problemowo...
Ilse "Scillara" VanHoff, Illuminata

A więc tak umiera wolność. Wśród burzy oklasków.
Padmé Naberri

yorgil

• Rycerz
« Odpowiedź #14 dnia: 18.03.2013, 15:54:08 pm »
@Yorgil
Wziełeś dzisiaj może leki? Czy znowu zapomniałeś?

@Kandydat

Jestem na Tak, podpisuje się wszystkimi rękami które odciąłem moim braciom Templarom(żart. Brzydzę się ich dotknąć, jeszcze mnie starością zarażą!)

bardzo dobrze broni swoich argumentów, które przez ten mur zwany Indoktrynacja nie potrafią przejść. Na szczęscie ołów sobie z nim radzi bez problemowo...

Apsiu, jakich argumentow? Na pytanie, czego jest w HOT za duzo a czego za malo  dostaje zbior ogolnikow - tautologii tak ulubionych przez kandydata.

Lekow nie wzialem... Nigdy nie pisalem, ze musze brac - to wasza iluminacka propaganda i nadinterpretacja ;)
Gotard "Yorgil" Thorn