Hermetic Order of Trinity

Hermetic Order of Trinity

Autor Wątek: Genetix  (Przeczytany 5081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Genetix

Genetix
« dnia: 09.05.2013, 21:48:44 pm »
1. Imię (prawdziwe):

Mateusz

2. Imię, nazwisko oraz pseudonim postaci w The Secret World (jeżeli już wybrałeś/łaś):

Emma "Genetix" Dax - hmmm od razu postaram się usprawiedliwić, TSW jest pierwszym mmo, w którym gram kobietą... Mój nick w poprzednich mmo zawsze był jednakowy, jednak teraz, z uwagi na powyższe stanąłem przed nie lada wyzwaniem. Musiałem wymyślić coś w 100% polskiego a zarazem pozbawionego infantylności typu "jadwiga - superdźaga - nowak". Jakowoż Lamia Reno z Archeo była nie w moim typie (blondynka) wybór był oczywisty...

3. Wiek:

35 lat ja - moje alter ego w grze ok. 28 wiosen.

4. Jakie jest Twoje doświadczenie w grach MMO (w jakie inne gry MMO grałeś/grałaś):

Wydaje mi się, że z czystym sumieniem mogę stwierdzić iż duże. Początki nastały wraz z Ultimą Online (ah jakże tęsknię za prawdziwym sandboxem) gdy dial-up był codziennością o ISDN'ie wszyscy marzyli, posiadacz "kabla" w okolicy był bogiem a ping'iem testowało się jakość połączenia z polboxem. Potem nastał WoW i gdyby nie wydanie Wrath Of The Litch King pewnie nadal grałbym w Blizz-produkt. Pozostawiając rozczarowanie Warcraftem w tyle postanowiłem potestować "nowości". Było Lotro, Warhammer, AoC, SWTOR, RoM, GW2 i wiele wiele innych o których z szacunku dla samego siebie nawet nie warto wspominać... Hmm w zasadzie wspomnę tylko epizod z Aion'em, który był nie za długi bo jednak stwierdziłem że bezmyślny koreański grind jest kompletnie nie dla mnie. Gwoli ścisłości wszystkie w/w były tylko na globalach, jakoś nie uważam za stosowne granie na 5% potencjału hołdując zasadzie "bo jest za darmo".
Abstrachując od gatunku MMO, to przyznaję, że jestem starej daty graczem. Gram we wszystkie gry, które mi się podobają i na szczęście dane mi było przeżyć w zasadzie całą ewolucje gier w naszym pięknym kraju. Począwszy od 8 bitowych perełek z ZX Spectruma i Atari XL poprzez 16 bitowe hiciory z Amigi i wczesnych PC'tów po współczesne tytuły.

5. Czy wcześniej grałeś/grałaś w innych gildiach? Jeżeli tak, to w jakich? Czy sprawowałeś/-łaś tam jakieś funkcje? Proszę podać jakie:

Owszem. W zasadzie w każdej grze mmo, w której zatrzymałem się na dłużej, byłem częścią jakiejś społeczności. Wymienię tylko te najważniejsze, które najlepiej wspominam i z którymi łączy mnie coś więcej niż tylko wspólne granie.
World Of Warcraft - byłem oficerem w gildii Aen Hanse. Pomijając fakt samego "oficerowania" budowałem razem z przyjaciółmi coś wielkiego. Gildia działa do dziś dzień i wypracowane przez "nas" (starą gwardię) zasady pozostały niezmienione pomimo przejęcia sterów przez nowy narybek. Jako ciekawostkę dodam, że w Aen Hanse poznałem moją obecną żonę i mamę dla mojej dwójki cudownych dzieciaczków :) .
SWTOR - tutaj razem z moją połowicą i kilkoma przyjaciółmi stworzyliśmy gildię The 4th Kind. Idea nam przyświecająca była jasna, zebrać ludzi którzy będą dla siebie znaczyć więcej niż tylko "pixelki" w grze. Jak się okazało zamysł był słuszny, bo nawet GM konkurencyjnej i zarazem jedynej polskiej gildii na naszym serwerze do nas dołączył. Niestety The 4th Kind zawiesiło działalność wraz z narodzinami mojego synka i z równoczesnym odpływem ludzi z SWTOR'a... Mimo, iż gra wyśmienita, ale jak to z mmo bywa - bez ludzi jest niczym damska toaleta w islamskim meczecie...
Runes of Magic - hmmm gra w którą zaczeliśmy grać razem z moją ukochaną troszkę z nudów i przysłowiowego "braku laku". Życie jednak zweryfikowało nasze lekceważące podejście bo poznaliśmy w RoM'ie wspaniałych ludzi, z którymi pozostajemy w ciągłym kontakcie i nie jedna butelka wina pękła! Dodam, że również w RoM'ie piastowałem funkcję oficera.
Guild Wars 2 - tutaj byłem radnym (oficer) w gildii hard-core RP. Świetny klimat, każdy odgrywał swoją postać, pełno eventów RP na forum etc. Niestety właśnie podczas GW2 zacząłem dotkliwie odczuwać swoiste znużenie klimatem średniowiecznej magii, mieczyka, konika, zameczku i uwięzionej w wieży księżniczki... Mówiąc kolokwialnie zacząłem dostawać torsji na widok kolejnej gry osadzonej w klasycznym świecie RPG.

6. Dlaczego zdecydowałałeś/-łaś się na grę The Secret World?:

Hmmm jak już wyżej nadmieniłem znużył mnie doszczętnie klimat "klasycznych MMO", który w zasadzie w każdym przypadku sprowadzał się do szabelki, konika i magii... Będąc spragnionym doznań bardziej... jakby to nazwać "cyber-punkowych" klimatów przypomniałem sobie o becie w którą kiedyś grałem. Przywołując ciekawe wspomnienia zakupiłem w ciemno kopię TSW i wsiąkłem na maksa! Póki co jestem strasznie nakręcony i w zasadzie wszystko mi pasuje w 100%. Poczynając od realiów współczesności a na drobnych różnicach względem mechaniki kończąc. Tak z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że TSW rozpalił u mnie tą ledwo tlącą się iskierkę pożądania do rozmiarów pieca hutniczego!

7. Jaką frakcją chcesz grać i dlaczego?:

Mam zrolowaną "babeczkę", która jest na amen związana z Iluminatami... W zasadzie nie ma jakiegoś konkretnego powodu dla którego właśnie tą frakcję wybrałem. Być może to przedstawiona przez Dana Browna w Aniołach i Demonach niechęć Iluminatów do kościoła kaltolickiego (tak, od razu uprzedzę nie trawię kleru i jego czarnych-pasterzy-darmozjadów), a być może to wszem i wobec znane pociąganie za sznurki. Chyba kręci mnie bycie takim Metallicowym Master of Puppets :) .

8. Dlaczego wybrałeś/-łaś naszą cabal, skąd się o nas dowiedziałeś/-łaś?:

Wybór przesądził fakt, iż dostrzegłem przeglądając Wasze forum, ten drobny element który na tak długo związał mnie z moją gildią w WoW'ie. Wydajecie się tworzyć coś więcej niż tylko społeczność graczy na codzień anonimowych dla siebie nawzajem. Nie umiem tego nazwać, po prostu wydaje mi się, że znajdę w HOT coś czego nie dane mi było zaznać już od dłuższego czasu.

9. Czy masz zamiar brać udział w misjach inwestygacyjnych? Role-playing? Jaki jest twój cel w grze?:

HA! Tutaj na pewno nie będę oryginalny! "Cel w grze..." chyba każda gra niezależnie od gatunku ma jeden cel - zmarnować Twój czas dając w zamian 100% frajdy! Mówiąc poważnie, czasami wracam pamięcią do czasów z przed dzieci i z łezką w oku rozpamiętuję zarwane nocki na raidach i instancjach acz teraz świadomym wyborem jest spędzanie czasu z rodziną i obserwacja jak mój niespełna dwu-letni synek dorasta! Wracając do tematu jestem teraz casualem, który gra kiedy może (na boga całe szczeście że razem z ukochaną), który nastawiony jest na PvE. Hmmm chociaż po zastanowieniu muszę przyznać się że raczej bardziej liczę na miłe towarzystwo i możliwość pogadania o pierdołach na voip'ie podczas mojego powolnego poznawania świata TSW niż na jakiekolwiek poważne granie. Niestety rodzina, ukochana kobieta i dzieciaczki zmieniają nawet największego gracza - w moim przypadku na lepsze.

10. Jaki styl gry preferujesz? PvE czy PvP?:

Stanowczo PvE. Niestety uważam, że w kwestii PvP nic nie jest w stanie dorównać mechanice stworzonej przez Mythic'a na potrzeby WHO. Zresztą nidy nie byłem fanem "walenia młotem" w potylice innych "żywych" graczy. Natomiast niezliczone godziny spędzałem zawsze na poznawaniu świata i levelowaniu w swoim własnym tempie, otaczając się sterowanymi przez komputer mobkami.

11. Powiedz nam coś o sobie dodatkowo (niezwiązanego z TSW):

Wiele już możecie wywnioskować z moich powyższych wypocin, postaram się jednak zwięźle coś skrobnąć.
Mąż wspaniałej kobiety, którą kocham nad wszystko! Ojciec dwójki urwisów "tzrecio-klasistki" Ewy i bąbla Maksa. Zapalony growy-dziadek i zarazem zatwardziały metalista ;). Zamieszkały razem ze swoją gromadką w pięknej kamienicy w sercu Szczecina. Kompletne przeciwieństwo sowjego growego odpowiednika, czyli stojący obok "korporacyjnego wyścigu szczurów" szary obywatel. Dodatkowa pasja Off-Road. Styl bycia - piwosz. Uwielbiam paradoksy PRL'u i komedie Bareji. Mam pierdolca na punkcie Korei Północnej. Nie trawię kleru, a zwyrodnialcy noszący czarne szaty wywołują u mnie wysypkę i żądzę mordu (czekam na akt apostazji - papiery już złożone). Cenię inteligencję i zdrowy rozsądek. Uwielbiam poprawną polszczyznę, w końcu o to walczyli nasi dziadkowi/przadziadkowie. Uff, to chyba tyle. Mam nadzieję, że o reszcie moich przywar będzie mi dane opowiedzieć Wam na voip'ie.

12. Czy zapoznałeś się i akceptujesz Ryt Cabal?:

Tak. Przepraszam za tak mało wylewną odpowiedź, acz pytanie zamknięte samoistnie wymusza krótką i zwięzłą formę.

13. Używamy komunikatora głosowego w grze, czy masz zamiar/będziesz go używać?:

Tak.

14. Następny punkt jest dodatkowy lecz nieobowiązkowy. Jeżeli jesteś osobą zaangażowaną w ARG, czy rozwiązywanie zagadek przygotowałam dla pragnących wstąpić do naszej Cabal pewnego rodzaju event ARG. Rozwiązanie tej zagadki wpłynie na ocenę twojego podania. Odpowiedzi proszę kierować do Brokenwing WYŁĄCZNIE NA PW!

Co do pytania, a w zasadzie zagadki numer 14 to bardzo przepraszam ale nie dałem rady (podejrzewam że z uwagi na brak czasu) na odpowiedź. Wydaje mi się, że doszedłem do połowy rozwiązania jednak nie jestem w 100% pewny odpowiedzi więc oszczędzę sobie "obciachu" :) . Mam nadzieję, że brak powyższego nie przesądzi o moim przyjęciu do cabala, bo nie ukrywam bardzo chciałbym się w nim znaleźć. Zresztą moja połowica pewnie też niebawem do mnie dołączy.

PS. W chwili obecnej gram na serwerze Deamon, acz po pozytywnym rozpatrzeniu mojego podania i po wypłacie niezwłocznie zmienię "wymiar" na którym znajduje się Emma.
« Ostatnia zmiana: 09.05.2013, 22:07:30 pm wysłana przez Naxx »

yorgil

• Rycerz
Odp: Genetix
« Odpowiedź #1 dnia: 09.05.2013, 22:13:41 pm »

Mam zrolowaną "babeczkę", która jest na amen związana z Iluminatami... W zasadzie nie ma jakiegoś konkretnego powodu dla którego właśnie tą frakcję wybrałem. Być może to przedstawiona przez Dana Browna w Aniołach i Demonach niechęć Iluminatów do kościoła kaltolickiego (tak, od razu uprzedzę nie trawię kleru i jego czarnych-pasterzy-darmozjadów), a być może to wszem i wobec znane pociąganie za sznurki. Chyba kręci mnie bycie takim Metallicowym Master of Puppets :) .

Kolejny zachlysniety marzeniem o wladzy iluminata... Noz w plecy, brak kolegow, kariera. Bla, bla, bla... Tyle razy to juz slyszelismy. I jakos to rzadzenie swiatem wam nie idzie...

O ile rozumiem rolowanie i fascynacje ilumatami w grze (byc moze tez w zyciu - nic mi do tego), o tyle nie moge zrozumiec tak nachalnego ataku (i tak z grubej rury od razu) na KK. Masz swoje poglady - twoja sprawa. Ale wyluszczanie i wylewanie tu swoich uprzedzen czy moze kompleksow, przynajmniej dla mnie, jest przynajmniej niestosowne. Delikatnie mowiac.
Gotard "Yorgil" Thorn

... Na poczatek odstaw leki...

Genetix

« Odpowiedź #2 dnia: 09.05.2013, 22:31:24 pm »
Tak jak wyraziłem to w swoim podaniu, wybór frakcji był całkowicie przypadkowy. Szukając jedynie jak najbardziej szczerej odpowiedzi na zadane w pytaniu rekrutacyjnym pytanie napisałem co napisałem.

Jeżeli moja niechęć do KK Cię uraziła, z góry i szczerze przepraszam, absolutnie moją intencją nie było na celu obrażanie uczuć kogokolwiek. Zresztą napisałem, że nie trawię KK ale do samej wiary nie mam absolutni nic. Co więcej szanuję wszelkie wyznania, rasy, światopoglądy, orientacje seksualne i wszelkie odmienności od przyjętych jako "normalne". Nie toleruję tylko instytucji KK.

I na koniec, nie jestem, jak to nazwałeś "zachłyśniety" jakąkolwiek władzą.

Sidaroth

• Architekt Loży Smoków
  • Moderator
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 09.05.2013, 22:46:43 pm »
I na koniec, nie jestem, jak to nazwałeś "zachłyśniety" jakąkolwiek władzą.

Jesteś, jesteś choćby przez sam fakt wybrania Smerfów!

Aszua

• Rycerz
« Odpowiedź #4 dnia: 09.05.2013, 23:55:28 pm »
Witaj

Podanie naprawdę niezłe i takie hmmm entuzjastyczne :) Choć z pewnymi dość wyraźnymi minusami jak wybór frakcji i takie tam :D

Na off roadzie byłam raz i wielce mi się podobało, choć później strasznie bolą cycki :P

Co do przekonań i poglądów to staramy się skupić jedynie na tych dotyczących frakcji. Tu pełna amerykanka, choć kulturalna. Natomiast zachowajmy prywatne dla siebie, bo to NIGDY  nie kończy się dobrze :) Sama grałam w SWTORze w guildi z kapelanem wojskowym, więc sam rozumiesz jak takie deklaracje byłyby odebrane.

Johnnie

• Moderator
  • Johnnie
« Odpowiedź #5 dnia: 10.05.2013, 09:06:02 am »
no całkiem, całkiem.. Koledzy Templariusze nie mogąc się przyczepić do formy i objętości obszczekują "szczerość" kandydata. Forma troszkę ostra i niektórym jak widać to przeszkadza, no ale nie każdy jest tak obiektywny jak JA. Dla informacji w takim razie - część wrażych Templariuszy pochodzi z grodu Ojca Rydzyka, co może choć troszkę skłoni Cię do PVP (wiem, wiem, powiązanie cieniutkie, ale na bezrybiu...)

PS. Na marginesie, zapomniałem w podaniu napisać, że dość mocno nie znoszę środowiska pracowników branży IT. Tak mi się na szczerość zebrało ...

PS2. Na Yorgila uważaj bo ma wyjątkowo giętki język - taki bicz boży... a Aszua ma największy i do tego podkuty obcas jaki w życiu widziałem
lepiej już kosą na sztorc się ogolić niż Leszkowi z Czarnej pozwolić...

yorgil

• Rycerz
« Odpowiedź #6 dnia: 10.05.2013, 09:40:05 am »
Och Johnnie... Czuje (wydaje mi sie) ironie... Ale napisze. Nie wstydze sie, ze jestem z Torunia. Ojciec Dyrektor tu urzadzil swoje imperium medialne niestety i nic na to nie poradze. Moim prywatnym zdaniem robi wiecej zlego niz dobrego, ale patrzenie na KK przez pryzmat tego biznesmana jest totalnie falszywe. Mnie tylko drazni bezpodstawny atak i wyzwiska na dzien dobry. Kopanie ksiezy jest dzisiaj trendy - tak jak ekologia i promocja homoseksualizmu...

A stwierdzenia typu: ja nie mam niz przeciwko wierze, tylko nienawidze kleru, jest bzdurne. W wierze katolickiej (a o takiej chyba mowa, bo przeciesz nienawdzimy czarnych darmozjadow) wiara to miedzy innymi Kosciol - a Kosciol to tez instytucja. Atakowanie ksiezy jest wiec atakiem na wiare, czy to sie komus podoba/wydaje, czy nie. I nie chce byc zrozumiany jako fanatyk broniacy za wszelka cene i bezkompromisowo kleru. To tez ludzie i tez popelniaja bledy. Wiele rzeczy mi sie nie podoba, zwlaszcza totalna od lat bezwladnosc Kosciola. Ale nie wolno generalizowac.
Gotard "Yorgil" Thorn

Johnnie

• Moderator
  • Johnnie
« Odpowiedź #7 dnia: 10.05.2013, 09:55:55 am »
ha, Chuck Norris mógłby brać lekcje erudycji od Brata Yorgila.

Oczywiście, że generalnie nie wolno generalizować, ale nie znam powodu hmmm "braku sympatii" kandydata do KK a coś dzisiaj napisać trzeba było, bo nudno jakoś o poranku. Sam osobiście znam/łem dwóch księży z których jeden jest ostatnim skur...  a drugi najlepszym księdzem na świecie .. no ale cóż - taką mam próbę - nie będę wyciągał średniej. (ten drugi niestety zszedł :( )
Swoją drogą to fajny temat do działu Hyde Park ;)

yorgil

• Rycerz
« Odpowiedź #8 dnia: 10.05.2013, 10:06:01 am »

Oczywiście, że generalnie nie wolno generalizować, ale nie znam powodu hmmm "braku sympatii" kandydata do KK a coś dzisiaj napisać trzeba było, bo nudno jakoś o poranku. Sam osobiście znam/łem dwóch księży z których jeden jest ostatnim skur...  a drugi najlepszym księdzem na świecie .. no ale cóż - taką mam próbę - nie będę wyciągał średniej. (ten drugi niestety zszedł :( )

Nie ma co wyciagac sredniej. Ludzie sa rozni. Temat do dzialu Hyde Park... Albo do 'Na powazna nozke' ale nie wiem czy podolalbym... Rycerskosc mam we krwi ;) i lubie kolory czarny i bialy, ale musze szanowac tez swoje zdrowie psychiczne (moja zona twierdzi co prawda, ze nie ma czego juz ratowac, ale jakies urojenia trzeba miec) i serce. A ze jestem wyrywny, to po co dawac palikotowcom przewage tak za free eliminujac sie z walki.
Gotard "Yorgil" Thorn

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
Genetix
« Odpowiedź #9 dnia: 10.05.2013, 10:13:39 am »
Witaj Genetix na forum (ach, co to był za film!)

Jak widzisz Twoje podanie poruszyło część naszej społeczności i ja to rozumiem. Mamy w HOT parę osób które nie są fanami KK, ale jednak starają się one tego tematu nie podnosić w tak bezkompromisowy sposób właśnie z uwagi na uczucia innych adeptów. Do tej pory nie mieliśmy z tym problemów.

Każdy z nas ma jakieś przekonania. Moje są dosyć staroświeckie i gdybym je sobie zaczęła tak bez krępacji upubliczniać to pewnie w HOT zostałyby powiedzmy ze 2 osoby.

Podstawą takiego tworu jakim jest gildia jest wzajemny szacunek dla przekonań innych osób. Może w innych gildiach nikomu to nie przeszkadzało, gdy wyrażałeś swoje przekonania, ale prosiłabym Cię o większą powściągliwość. Bo szanujemy się i podchodzimy do tych spraw poważnie (jak miałeś okazję zauważyć).

Dobrze, teraz do meritum. Twoje podanie bardzo mi się podoba. Szczególnie wątki rodzinne ocieplają je i tworzą Twój pozytywny obraz.

Mamy tutaj powoli się zwiększające rodzinne stadko, do Twojego casualowego nastawienia podchodzimy ze zrozumieniem. Tylko pamiętaj, my nie mamy obowiązkowych eventów, u nas, w naszej casualowej cabal wszystko odbywa się dobrowolnie :)

Dobrze, oddaję Cię w ręce Pani Architekt Iluminatów. Ja jestem na tak.

"For Russ! For the Wolftime!"

Johnnie

• Moderator
  • Johnnie
« Odpowiedź #10 dnia: 10.05.2013, 10:17:06 am »

Nie ma co wyciagac sredniej. Ludzie sa rozni. Temat do dzialu Hyde Park... Albo do 'Na powazna nozke' ale nie wiem czy podolalbym... Rycerskosc mam we krwi ;) i lubie kolory czarny i bialy, ale musze szanowac tez swoje zdrowie psychiczne (moja zona twierdzi co prawda, ze nie ma czego juz ratowac, ale jakies urojenia trzeba miec) i serce. A ze jestem wyrywny, to po co dawac palikotowcom przewage tak za free eliminujac sie z walki.

ha, ciśnionko skacze ?
ja mam tabletki ...
Słyszałem też, że pomaga dieta wegańska, ale nie wiem czy lepsza śmierć z głodu, czy w wyniku udaru ...

Brokenwing

• Administrator
  • Wielka Mistrzyni HOT
Genetix
« Odpowiedź #11 dnia: 10.05.2013, 10:26:22 am »
Dementuję! Dieta wegańska nie ma nic wspólnego z umieraniem z głodu! Je się nawet więcej kalorii niż na diecie mięsnej. Stosowałam, polecam stanowczo nawet na 6 tygodni wszystkim osobom z nadciśnieniem i dychawką po wejściu na 2 piętro ;) Khe, khe...
"For Russ! For the Wolftime!"

Varros

• Moderator
  • Tricky +Varros+ Albanian
« Odpowiedź #12 dnia: 10.05.2013, 10:29:45 am »
Witaj Naxx, a właściwie Genetix na forum (nick na forum się zmieni, mamy zasadę, nick na forum = nick z gry).

Podanie fajne, treściwe, no może wybór frakcji nie do końca przemyślany, ale ogólnie jest OK.

... Zapalony growy-dziadek ...
W Cabal Ciocie są trzy, ale Dziadek jest tylko jeden, znaczy się ja. ;)

PS
A małżonka nie da się skusić na TSW?
Tricky "Varros" Albanian - Master Ninja Looter
DPS/Tank

yorgil

• Rycerz
« Odpowiedź #13 dnia: 10.05.2013, 10:32:29 am »
Stosowałam, polecam stanowczo nawet na 6 tygodni wszystkim osobom z nadciśnieniem i dychawką po wejściu na 2 piętro ;) Khe, khe...

Potem trzeba sie przeprowadzic na parter... Albo nizej ;)
Gotard "Yorgil" Thorn

Varros

• Moderator
  • Tricky +Varros+ Albanian
« Odpowiedź #14 dnia: 10.05.2013, 10:38:12 am »
Potem trzeba sie przeprowadzic na parter... Albo nizej ;)
Do piwniczki?
Nie, nie, mi ten "deal" nie "pasi".
A pożyję sobie jeszcze troszeczkę (na 8 piętrze, schodami), a co mi tam, taki mam kaprys. ;)
Tricky "Varros" Albanian - Master Ninja Looter
DPS/Tank